X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cenzura w sieci. Kaleta: należy uregulować działanie mediów społecznościowych

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 07:59
Są to wielkie międzynarodowe korporacje działające ponad granicami państw narodowych. Mimo to niektóre państwa takie regulacje wprowadzają i my jako polski rząd także mamy taką propozycję - powiedział o rozwiązaniu problemu cenzury w sieci Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: PR24/AK

Przewodniczący większości w Senacie Meksyku przedstawił w poniedziałek projekt przepisów regulujących media społecznościowe. Senator zaproponował upoważnienie do regulacji głównych sieci mediów społecznościowych w tym Twittera i Facebooka, w ramach reformy federalnego prawa telekomunikacyjnego, IFT, meksykańskiego organu ds. Telekomunikacji. Miałby on prawo do nadzoru i ustanowienia ram dla zawieszania i eliminowania kont w sieciach społecznościowych. Impulsem do takiego działania było zablokowanie kont ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa w największych serwisach społecznościowych. W kierunku regulacji tych kwestii ma iść także Polska.

Mjanma Birma wojsko pap 1200.jpg
Wojskowy zamach stanu w Birmie. Armia blokuje media społecznościowe

"Anonimowi cenzorzy"

Wiceminister sprawiedliwości powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że cenzura w mediach społecznościowych jest bardzo niepokojącym zjawiskiem. - Coraz częściej widzimy, że Internet, który miał być oazą wolności, pozwalać na prezentowanie swoich poglądów i opinii, stał się miejscem, gdzie każde słowo trzeba wpisywać z ostrożnością, bo może zostać skasowane przez anonimowych cenzorów. To bardzo niepokojące zjawisko - zaznaczył Sebastian Kaleta.

Czytaj także:

Polityk podkreślił, że konieczne jest uregulowanie działania mediów społecznościowych w polskim prawie. - Żeby temu przeciwdziałać, należy uregulować w polskim prawie działanie mediów społecznościowych. Są to wielkie międzynarodowe korporacje działające ponad granicami państw narodowych. Mimo to niektóre państwa takie regulacje wprowadzają i my jako polski rząd także mamy taką propozycję - powiedział.

- Proponujemy regulacje, które spowodują, że w razie ingerencji mediów społecznościowych w treści zamieszczane przez użytkowników, będą mogli oni odwoływać się do polskiego organu administracji. Tak jak w każdej sprawie, jeśli mamy z kimś spór, to nie prywatna firma mówi nam, jak ma być, tylko finalnie zawsze jest ścieżka odwoławcza do jakiegoś organu państwa i w tym kierunku zmierzamy - zaznaczył wiceszef resortu sprawiedliwości.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
11:50 PR24_mp3 2021_02_09-07-16-01.mp3 Sebastian Kaleta o walce z cenzurą w sieci ("24 pytania")

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Sebastian Kaleta (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 9.02.2020

Godzina emisji: 7.16

dz

Czytaj także

Jak wielka jest władza mediów społecznościowych?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 23:15
Blokada konta prezydenta USA i paru innych republikańskich polityków na Twitterze i Facebooku wywołała konsternację u wielu użytkowników mediów społecznościowych. Czy działania podjęte przez szefów GAFA – czterech największych spółek Big Tech: Google, Amazona, Facebooka, Apple – mogły być zaskoczeniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cenzura internetu w Rosji? Czy RuNet zastąpi tam globalną sieć?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 20:30
- Rosja ustaliła już odpowiednie przepisy w parlamencie, żeby móc zarządzać własnym internetem. Technicznie to znaczy, że Rosja zabezpieczyła wszystkie punkty wejścia i wyjścia interentu do Rosji i będzie mogła je kontrolować - mówi Kuba Wątor, ekspert branży nowych technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk chce przepisów regulujących media społecznościowe. Impulsem była cenzura Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 07:09
Ricardo Monreal, przewodniczący większości w Senacie Meksyku, reprezentujący partię rządzącą prezydenta Lopeza Obradora, przedstawił w poniedziałek projekt przepisów regulujących media społecznościowe.
rozwiń zwiń