X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

PO chce likwidacji TVP Info. Lichocka: to zapowiedź łamania wolności słowa w państwie demokratycznym

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 15:15
- Gdy nie było pluralizmu w największych mediach, wszystkie musiały powtarzać te same komunikaty, być w zaprzęgu frontu propagandowego PO-PSL, a niezależni dziennikarze byli masowo wyrzucani z pracy. To, że zapowiadają likwidację krytycznych wobec siebie mediów, nie powinno dziwić. Z drugiej strony jednak szokuje. Jest to bowiem zapowiedź łamania wolności słowa w państwie demokratycznym  - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych.
Joanna Lichocka
Joanna LichockaFoto: Magdalena Piejko

Liderzy PO: Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaproponowali w sobotę stworzenie "Koalicji 276" (tyle głosów potrzeba w Sejmie do odrzucenia prezydenckiego weta), czyli platformy współpracy formacji opozycyjnych: Koalicji Obywatelskiej, lewicy, PSL i ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2674725

Gość Polskiego Radia 24 zwróciła uwagę, że hasło Koalicja 276 nie zostało nawet odpowiednio zagospodarowane w mediach społecznościowych. - Profile na Twitterze Koalicja 276 nie należą do Platformy Obywatelskiej, tylko jej krytyków. To pokazuje, że  mamy do czynienia z brakiem profesjonalizmu. Zdumiewa brak marketingu politycznego, który jest dziś abecadłem. O przekaz w internecie i o uzgodnienia z potencjalnymi koalicjantami należy zadbać. Wydaje się, że konwencja była zrobiona na hypcika, w sposób nieprzemyślany - powiedziała Joanna Lichocka. 

Poseł PiS dodała, że Borys Budka i Rafał Trzaskowski wykazali się też brakiem znajomości historii. - Użyli hasła Porozumienia Centrum "Czas na zmiany" z końca lat 90. Występują pod hasłem Jarosława Kaczyńskiego, lekceważą swoich koalicjantów i nie dbają o zaplecze w mediach społecznościowych. To wyglada na totalną ignorancję. Totalna opozycja cechuje się totalnym brakiem profesjonalizmu - tłumaczyła Lichocka. 

Czytaj także:

Politycy PO w ostrych słowach krytykowali też rządy PiS; postulowali utworzenie nowego Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz zlikwidowanie TVP Info. Zdaniem Joanny Lichockiej wskazuje to na zapędy autorytarne PO. - Znam praktykę ich rządzenia. Gdy nie było pluralizmu w największych mediach. Wszystkie musiały powtarzać te same komunikaty, być w zaprzęgu frontu propagandowego PO-PSL, a niezależni dziennikarze byli masowo wyrzucani z pracy. To, że zapowiadają likwidację krytycznych wobec siebie mediów, nie powinno dziwić. Z drugiej strony jednak szokuje. Jest to bowiem zapowiedź łamania wolności słowa w państwie demokratycznym - powiedziała członkini Rady Mediów Narodowych. 

Posłuchaj
20:41 PR24_mp3 2021_02_07-14-06-10.mp3 Joanna Lichocka o Koalicji 276 (Temat dnia/Gość PR24)

 

Joanna Lichocka podkreśliła też, że politycy PO nie przedstawili żadnej oferty dla ludzi. Padły jedynie słowa o poprawie sytuacji w służbie zdrowia i o laptopach. Było za to zapowiedź zatrzymania reformy sądownictwa tak naprawdę przywrócenia bezkarności elit. PO powiedziała układowi postkomunistycznemu, który przerzuca swoje poparcie na Szymona Hołowni, "jesteśmy i będziemy chronić waszych interesów". Jest konkretny układ postkomunistyczny, który stracił na odsunięciu PO od władzy. Budka i Trzaskowski powiedzieli przedstawicielom tego układu, że pozostają do dyspozycji i postarają się przywrócić im bezkarność - podsumowała poseł PiS. 

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Joanna Lichocka (PiS)

Data emisji: 7.02.2021

Godzina: 14.06

PR24


Czytaj także

"Nic nowego w sensie jakościowym". Prof. Rafał Chwedoruk o "Koalicji 276"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 10:15
 - Platforma Obywatelska musi wypracować strategię wobec Polski 2050 Szymona Hołowni. Faktycznie mamy do czynienia ze swoistą wojną domową dwóch partii odwołujących się do podobnych elektoratów i złożonych ze znanych sobie działaczy. Tego typu konflikty są w polityce najbardziej zacięte - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń