X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sałek: ochrona przyrody w Polsce jest oparta o Lasy Państwowe i to się świetnie sprawdza

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 07:40
- Mamy wypracowany bardzo dobry i samofinansujący się system związany z polskimi lasami - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, tłumacząc powody weta prezydenta w sprawie ustawy o działach.
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

Paweł Sałek zaznaczył, że były trzy powody weta prezydenta. - Pierwszy powód dotyczy terminu konstytucyjnego, kiedy głowa państwa ma czas na podpisanie ustawy (...) sprawa związana z przeniesieniem podsekretarzy, wiceministrów do korpusu służby cywilnej i idące za tym podwyżki oraz trzecia sprawa, czyli wydzielenie z działu środowisko nowego działu leśnictwo i łowiectwo - wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.

DUDA Radek Pietruszka.jpg
Prezydent zawetował nowelę ustawy o działach administracji rządu. Będzie nowy projekt

Zdaniem polityka, głosy sprzeciwu wobec noweli ustawy o działach "pojawiały się już w toku prac legislacyjnych". - Prezydent już w połowie listopada skierował pismo do liderów Zjednoczonej Prawicy i pana premiera, gdzie sygnalizował swoje wątpliwości co do pomysłu, żeby powstał nowy dział leśnictwo i łowiectwo - podkreślił doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Posłuchaj
10:59 _PR24_AAC 2021_01_12-07-16-40.mp3 Paweł Sałek o wecie prezydenta (PR24/24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

"Nie należy oddzielać ochrony przyrody od lasów"

Podkreślił także, że "w trosce o ochronę polskiej przyrody i lasów ten zakres działalności związanej z ochroną przyrody powinien być zachowany tak jak do tej pory". - Nie należy oddzielać ochrony przyrody od lasów - zaznaczył.

Czytaj także:

- Ochrona przyrody w Polsce jest oparta w dużej mierze o Lasy Państwowe i to jest coś, co świetnie się sprawdza - stwierdził Paweł Sałek. - Polski pomysł inżynierii ekologicznej związany z ochroną przyrody i prowadzenie zrównoważonego leśnictwa (...) jest modelem sprawdzonym - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 12.01.2020
Godzina: 7.16

itom/pr24

Czytaj także

"SprzątaMY las". Wyjątkowa akcja z inicjatywy prezydenta i Lasów Państwowych

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 07:00
W ramach zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda posprzątają fragment Puszczy Białej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielomiliardowe inwestycję na ochronę środowiska w 2021 r. Poznaj najważniejsze programy rządowe

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 14:11
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2021 roku planuje przeznaczyć 5 mld zł na dotacje, o ok. 1,1 mld zł więcej niż w 2020 r. - wynika z planu finansowego Funduszu na 2021 r. Na dotacje w ramach "Czystego powietrza" ma być wydanych ponad 1,7 mld zł.
rozwiń zwiń