X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Anarchizowanie, nie tędy droga". Latos o namawianiu do nieprzestrzegania narodowej kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 08:00
- Mówienie o tym, że zakaz poruszania się w związku z narodową kwarantanną to łamanie praw obywatelskich, to anarchizowanie. Też chciałbym więcej swobody, ale zwycięża dyscyplina - mówił w Polskim Radiu 24 lekarz i polityk PiS Tomasz Latos.
Audio
  • T. Latos o namawianiu do nieprzestrzegania narodowej kwarantanny ("24 pytania - Rozmowa Poranka")
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: PR24/AK

Nowa odmiana koronawirusa, która rozprzestrzenia się w południowo-wschodniej Anglii, spowodowała, że brytyjski rząd ograniczył plany poluzowania restrykcji na Boże Narodzenie, a kolejne państwa europejskie wstrzymują ruch pasażerski z Wielką Brytanią.

Na razie w kwestii VUI-202012/01, bo takie oznaczenie nadano nowej odmianie, więcej jest niewiadomych niż wiadomych, choć to, że rozprzestrzenia się szybciej niż dotychczasowa, jest wysoce prawdopodobne.

"Rząd szuka rozwiązań"

1200_lotnisko_PAP.png
Loty z Wlk. Brytanii do Polski zostaną zawieszone. "Decyzja ma związek z nową odmianą koronawirusa"

Zdaniem gościa PR24, sytuacja jest bardzo niepokojąca, bo pojawia się zmutowana wersja koronawirusa. Część krajów zamyka się na Wielką Brytanię, być może zrobi to również Polska.

Odnosząc się do zaplanowanej na po świętach Bożego Narodzenia narodowej kwarantanny, Tomasz Latos powiedział, że "jest zmęczenie społeczeństwa pandemią i można to zrozumieć". Tym, jego zdaniem, należy tłumaczyć niektóre postawy i krytykę rządu. - Rząd szuka rozwiązań, które nie doprowadzą do trzeciej fali zachorowań u progu szczepień - podkreślił.

Zauważył przy tym, że jedna ze stacji komercyjnych zaczęła namawiać do łamania zakazów, jakie rząd wprowadza dla bezpieczeństwa. - Tłumaczy się, że jest to łamanie praw obywatelskich, że w sądzie każdy wygra. Nie tędy droga - mówił polityk PiS.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

Posłuchaj
11:41 _PR24_AAC 2020_12_21-07-16-38.mp3 T. Latos o namawianiu do nieprzestrzegania narodowej kwarantanny ("24 pytania - Rozmowa Poranka")

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Tomasz Latos (PiS)

Data emisji: 21.12.2020

Godzina: 07.16 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł KO: mieliśmy pół roku, aby przygotować się na drugą falę pandemii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 09:20
- O nowym ministrze zdrowia mogę powiedzieć dobre słowo. Przynajmniej wprowadził procedury, których nie było, np. regulujących zakupy w czasie pandemii - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Racjonalizm rządu jest tu godny pochwały". Macierewicz o wyłączeniu Bożego Narodzenia z kwarantanny narodowej

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 13:40
- W kwarantannie narodowej, która została zaplanowana po świętach Bożego Narodzenia chodzi o to, by zminimalizować zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń