X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska nadzieją konserwatywnej Europy? Macierewicz: tu chodzi o normalność

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 07:57
- Jesteśmy nadzieją. Fala neomarksizmu ogarnęła znaczną część społeczeństw Europy i próbuje też niszczyć Polskę - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, były szef MON i marszałek senior Sejmu IX kadencji.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Gość audycji, pytany o to, czy Polskę można traktować jako nadzieję środowisk konserwatywnych Europy, odparł, że "to nie chodzi o konserwatyzm, ale o normalność". - Chodzi o realizowanie normalnych ludzkich praw, normalnych ludzkich zachowań i normalnego prawa do człowieczeństwa i prawdy. Jesteśmy nadzieją. Fala neomarksizmu ogarnęła znaczną część społeczeństw Europy i próbuje też niszczyć Polskę - podkreślił Antoni Macierewicz.

szczyt UE 11-12 grudnia
Wynik szczytu UE to sukces polskiego rządu. Tak uważają nawet wyborcy KO

Czytaj także: "Przywrócono prymat porządku prawnego". Krzysztof Szczerski o konkluzjach Rady Europejskiej

- Trzymanie tej postawy naturalnej, normalnej, w której człowiek i jego prawa są w centrum naszego myślenia; w którym chrześcijaństwo jest punktem odniesienia i myślenia o wartościach; gdzie niepodległość i własne państwo są najwyższą wartością zbiorowości narodowej, w którym prawda jest wartością nie do przekupienia - to rzecz, która się ostała w większym zakresie głównie w Polsce i mam nadzieję, że nie zostaniemy złamani w tej materii - tłumaczył wiceprezes PiS.


Posłuchaj
13:33 [PR24]PR24 (PCM) 15 grudzień 2020 07_14_51.mp3 Antoni Macierewicz o rozliczeniach zbrodni PRL i Polsce w Unii Europejskiej (24 pytania-Rozmowa Poranka/Polskie Radio 24)

Krwawe rocznice grudniowe

Stan wojenny.jpg
39 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. Zobacz serwis specjalny

Były szef MON pytany był również o rozliczenie zbrodni z czasów PRL przy okazji 50. rocznicy masakry na Wybrzeżu w 1970 roku. Większość osób odpowiedzialnych za zbrodnie nie dożyła osądzenia ich przed sądem powszechnym.

- Tu nie chodzi tylko o generałów. Wszyscy, którzy mieli jakieś stopnie wojskowe, a brali udział w mordowaniu polskich robotników walczących o wolność, niepodległość i sprawiedliwość powinni być zdegradowani. To absolutnie naturalne - to jest obowiązek Wojska Polskiego i polskiego prezydenta. Mam nadzieję, że to zostanie zrealizowane. Nie ma powodu, żeby tak nie było - podkreślił Antoni Macierewicz.

Grudzień to również rocznica masakry w kopalni Wujek. Minister ocenił, że "propaganda, która chroniła tych ludzi i pokazywała jako ludzi honoru to jeden z największych wstydów ostatniego 30-lecia".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: Antoni Macierewicz

Data emisji: 15.12.2020

Godzina emisji: 07.17

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

"Udało się obniżyć temperaturę konfliktu". Żukowski o efektach negocjacji budżetowych w UE

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 16:00
- Efektem dobrych negocjacji budżetowych polskiego rządu z Brukselą jest, obok pieniędzy jakie do nas popłyną, obniżenie temperatury sporu - mówił w Polski Radiu 24 dr Tomasz Żukowski z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Udało się ochronić naszą suwerenność". Jarosław Krajewski o unijnych negocjacjach budżetowych

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 18:34
- Twarda walka o polskie interesy ze strony rządu Mateusza Morawieckiego przyniosła pozytywny efekt - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski z PiS.
rozwiń zwiń