X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Porozumienie ws. budżetu UE. Polityk Lewicy: sztuką jest umiejętność zawierania kompromisów

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 08:28
- Cieszymy się z tego, że premier wycofał się z weta i będą środki finansowe na nową perspektywę - podsumował porozumienie ws. unijnego budżetu polityk Lewicy Bogusław Wontor.
Viktor Orban i Mateusz Morawiecki
Viktor Orban i Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM

Porozumienie ws. unijnego budżetu i funduszu odbudowy, które ogłoszono 11 grudnia w Brukseli spotkało się ze skrajnymi reakcjami. Ich powodem było stanowisko Polski i Węgier, które nie zgadzały się na powiązanie dostępu do unijnych środków z kwestią niezdefiniowanej praworządności. Ostatecznie udało się wynegocjować i sprecyzować praworządność jako problem defraudacji pieniędzy.

Cieszymy się z porozumienia

Beata Kempa 1200.jpg
"Atak idzie z dwóch stron". Beata Kempa o konkluzjach szczytu Unii Europejskiej

Zawarte porozumienie część polityków i komentatorów uważa za klęskę Unii i niemieckiej prezydencji, jako ugięcie się przed Polską i Węgrami. Inni twierdzą, że Polska nie osiągnęła wystarczająco wiele. Gość Polskiego Radia 24 zalicza się do trzeciej grupy i uważa, że należy się z tego cieszyć. - Ja i Lewica podchodzimy do tego z punktu widzenia naszego kraju i tego, co jest najkorzystniejsze dla kraju. Pamiętajmy, że kwestie środków to jest też kwestia zewnętrzna i my się cieszymy z tego, że premier wycofał się z weta i będą środki finansowe na nową perspektywę - powiedział polityk.

Czytaj również:

Zdaniem wieloletniego posła sztuką polityki jest zawieranie kompromisów. - Ocenialiśmy pozytywnie wynegocjowany latem budżet i oceniamy pozytywnie to, do czego doszło. My - w przeciwieństwie do części radykalnych polityków - uważamy, że sztuką uprawiania polityki jest nie walenie pięścią i mówienie, że nie cofniemy się nawet o milimetr, tylko umiejętność zawierania kompromisów - ocenił Bogusław Wontor.

Posłuchaj
11:00 _PR24_AAC 2020_12_14-07-35-32.mp3 Porozumienie ws. budżetu UE. Polityk Lewicy: sztuką jest umiejętność zawierania kompromisów ("24 pytania")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Mirosław Skowron
Gość: Bogusław Wontor (Lewica)
Data emisji: 14.12.2020
Godzina emisji: 07.36

dz

Czytaj także

Antoni Macierewicz: konkluzje ze szczytu UE nie mają mocy prawnej

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 15:05
- Jak długo pani Merkel, pani von der Leyen będą chciały dotrzymywać zobowiązania i w tych wymiarach, w których będą tym zainteresowane, tak długo decyzje Komisji Europejskiej mogą być dla Polski korzystne. (...) Tutaj decyduje wyłącznie ich wola polityczna - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, były szef MON i marszałek senior Sejmu IX kadencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przywrócono prymat porządku prawnego". Krzysztof Szczerski o konkluzjach Rady Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 16:15
- To państwa posiadają Unię Europejską, a nie odwrotnie. Nie jesteśmy częścią składową jakiejś ponadnarodowej struktury, lecz to ta struktura jest naszą własnością i to my decydujemy, jako państwa członkowskie, jak ona ma funkcjonować - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wynik szczytu UE to sukces polskiego rządu. Tak uważają nawet wyborcy KO

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 07:47
Niemal 60 proc. ankietowanych uważa, że wynik ostatniego szczytu unijnego, na którym rozstrzygała się sprawa budżetu powiązanego z zasadami przestrzeganiem praworządności, to sukces Polski - wynika z sondażu United Surveys dla poniedziałkowego "DGP" oraz RMF FM.
rozwiń zwiń