X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polska zaakceptuje porozumienie". Paweł Zalewski o negocjacjach budżetowych z UE

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 08:35
- PiS i obecny rząd nie mają żadnej korzyści w zawetowaniu funduszy UE, absolutnie niezbędnych do tego, by mógł zrealizować swoje obietnice, nie mam żadnej  wątpliwości, że porozumienie zostanie znalezione - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zalewski, poseł Platformy Obywatelskiej.
Paweł Zalewski
Paweł Zalewski Foto: PR24/AK

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek udaje się do Brukseli na posiedzenie Rady Europejskiej, podczas którego unijni liderzy podejmą próbę znalezienia kompromisu w sprawie wieloletniego budżetu na lata 2021-2027. Polska i Węgry sprzeciwiają się rozporządzeniu dotyczącemu mechanizmu warunkowości. 

Waldemar Buda 1200.jpg
"To dobry punkt wyjścia do rozmowy". Waldemar Buda o niemieckiej propozycji ws. budżetu UE

Paweł Zalewski stwierdził, że porozumienie w kwestii mechanizmów powiązania kwestii praworządności ze środkami UE zostanie niebawem zawarte.

- Za chwilę dowiemy się od premiera Mateusza Morawieckiego, że porozumienie z UE jest zgodne z interesami Polski. Mam świadomość, że jednym z warunków porozumienia, co uważam za sensowne, będzie wejście w życie ustaleń po ocenie rozporządzenia przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Jestem przekonany, że TSUE zweryfikuje pozytywnie rozporządzenie i stanie się ono prawem UE, które Polska zaakceptuje. Wytoczono działa przeciwko polityce UE, która chce chronić praworządność, tak by wszystkie podatki państw wspólnoty nie były  defraudowane - podkreślał gość audycji.

Posłuchaj
14:57 _PR24_AAC 2020_12_10-07-35-52 (1).mp3 10.12.2020 Paweł Zalewski (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)

Poseł komentował także wniosek Koalicji Obywatelskiej i Lewicy o wotum nieufności wobec wicepremiera do spraw bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego. - Jarosław Kaczyński jest najważniejszą osobą w tym rządzie i osobą, która decyduje o jego polityce, bardzo źle ocenianej przez wiele osób - uzasadniał.

- Jarosław Kaczyński nie doprowadził do zmian w Polsce, zgodnie z konstytucją i prawem, to, co się wydarza dziś, to brutalna zmiana polskiego ustroju, za co jest odpowiedzialny (…) W Trybunale Konstytucyjnym orzekają osoby, które w moim najgłębszym przekonaniu nie mają do tego tytułu prawnego. Efektem tego jest zmiana ustawy antyaborcyjnej na polityczne życzenie Jarosława Kaczyńskiego - wyjaśniał powody złożenia wotum nieufności przez partie opozycji.

Czytaj także:

  Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

  * * *

  Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

  Prowadzący: Stanisław Janecki

  Gość audycji: Paweł Zalewski

  Data emisji: 10.12.2020

  Godzina emisji: 7.35

  PR24/ka

  Czytaj także

  Prof. Bernacki: praworządność ma być konstrukcją formalno-prawną, nie opinią jakiegoś gremium

  Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 18:22
  Jak powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki (senator PiS), kompromis ws. budżetu UE byłby "rozwiązaniem najlepszym dla Polaków, dla Polski, ale przede wszystkim dla Unii Europejskiej". - Upominamy się o to, co zostało zawarte na lipcowym szczycie - zaznaczył.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Sprzeciw SP stworzy pęknięcie". Semka o ew. kompromisie budżetowym w UE

  Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 22:00
  - Z punktu widzenia premiera najlepsze byłoby w tej chwili to, gdyby ziobryści sobie poszli. Pytanie tylko, kim wtedy wyrównać dziurę, która nie daje większości. PSL-em? Na to, z tego co wiem, nie zgadza się Jarosław Kaczyński - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka.
  rozwiń zwiń