X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Kowalski: bronimy polskiej suwerenności przed bezczelnym atakiem eurokratów

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 09:00
- Jestem Polakiem i dla mnie ośrodkiem decyzyjnym jest wyłącznie Polska. Obowiązuje nas Konstytucja RP i polskie prawa. Unia Europejska nie jest żadnym superpaństwem, to tylko organizacja - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.
Janusz Kowalski
Janusz KowalskiFoto: PR24/AK

Premier Mateusz Morawiecki zagroził odrzuceniem przez Polskę budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027, jeśli wypłata pieniędzy będzie uzależniona od praworządności. Kilka dni temu podobny list, choć - jak mówią unijni urzędnicy - bardziej kategoryczny w tonie, wysłał premier Węgier Viktor Orban.

Posłuchaj
12:18 _PR24_AAC 2020_11_13-07-16-13.mp3 Janusz Kowalski: bronimy polskiej suwerenności przed bezczelnym atakiem eurokratów (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

Do przyjęcia przepisów uzależniających fundusze od praworządności potrzebna jest większość kwalifikowana, ale unijny budżet po 2020 roku, z którego wypłata pieniędzy miałaby być warunkowa, musi uzyskać jednomyślną akceptację wszystkich krajów.

morawiecki free 1200.jpg
"Mechanizmy oparte na politycznie motywowanych kryteriach". Premier grozi wetem ws. budżetu UE

"Borysowi Budce coś pomieszało się w głowie"

Wiceminister podkreślał na naszej antenie, że dzisiaj najważniejszą kwestią jest obrona polskiej suwerenności przed "bezczelnym atakiem biurokracji eurokratów brukselskich i polityków niemieckich". - Pod płaszczykiem pandemii chcą zrobić z Unii Europejskiej superpaństwo o charakterze lewicowym - mówił.

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że poza demokratyczną kontrolą, "biurokraci brukselscy chcą decydować np. o tym jaki będzie model edukacji, wymiaru sprawiedliwości, kulturowy, gospodarczy w Polsce". - Decyzje mają zapadać w Brukseli, nie w Warszawie - powiedział.

Czytaj także:

Janusz Kowalski odniósł się także do ostatniej wypowiedzi przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. - To skandal, że mówi o tym, iż zawetowanie budżetu, który byłby powiązany z wymyślonym przez polityków niemieckim subiektywnym kryterium praworządności, będzie zdradą polskiej racji stanu - mówił.

- Borysowi Budce coś pomieszało się w głowie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Janusz Kowalski (wiceminister aktywów państwowych)
Data emisji: 13.11.2020
Godzina emisji: 07.16

ks

Czytaj także

Polski Instytut Ekonomiczny: UE musi wzmocnić sektory strategiczne

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 18:53
Eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego uważają, że państwa Unii Europejskiej muszą wzmocnić sektory strategiczne, przede wszystkim przemysł farmaceutyczny i produkujący sprzęt medyczny. W ich ocenie ma to między innymi zwiększyć niezależność UE od dostaw z Chin i odporność krajów członkowskich na przyszłe kryzysy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska nie może zaakceptować takiej wersji mechanizmu". Premier skierował list do przywódców UE

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 19:21
"W ostatnich dniach skierowałem do przywódców UE list ws. mechanizmów warunkowości związanych z budżetem UE" - oświadczył Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że "Polska nie może zaakceptować takiej wersji tych mechanizmów, która prowadzi do prymatu politycznych i arbitralnych kryteriów nad oceną merytoryczną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE na froncie walki z terroryzmem. Dziś specjalna wideokonferencja ministrów

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 03:35
Wspólne działania Unii w walce z terroryzmem to temat wideokonferencji z udziałem ministrów spraw wewnętrznych 27 krajów (początek ok. godz. 10). Dyskusja organizowana jest po niedawnych zamachach we Francji i Austrii.
rozwiń zwiń