X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ktoś zadecydował za kobiety". Poseł Lewicy o wyroku TK ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 08:59
- Protesty zaskoczyły Zjednoczoną Prawicę, która pod przykrywką pandemii postanowiła dokonać pewnych działań, których efektem jest to, co dzieje się na ulicach - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawliczak, poseł Lewicy.
Audio
  • 26.10.2020 Karolina Pawliczak (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Karolina Pawliczak
Karolina PawliczakFoto: PR24/AK

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Wyrok TK wywołał protesty w wielu miejscach w Polsce.

Protesty Warszawa PAP-1200.jpg
Ataki na kościoły po orzeczeniu TK. Prof. Reginia-Zacharski: pewna granica została przekroczona

Karolina Pawliczak podkreślała, że protesty przeciwko wyrokowi TK są inicjatywą oddolną. - Ludzie wychodzą z potrzeby serca, nie tylko w dużych miastach, mobilizują się, i to jest bardzo dobre, po to jest demokracja, by można było protestować - zaznaczyła.

Posłuchaj
12:16 _PR24_AAC 2020_10_26-07-35-22.mp3 26.10.2020 Karolina Pawliczak (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka) 

Poseł odniosła się do przypadków profanowania świątyń i obrażania wiernych. - Sprzeciwami się dewastacjom kościołów i innych zabronionym czynom, są granice, których przekraczać nie wolno. (...) Dzisiaj jest tak silne napięcie w społeczeństwie, że protesty jeszcze potrwają, ludzi spontanicznie chcą protestować, spotykać się, integrować, pokazać, że nie zgadzamy się na to, co się wydarzyło - mówiła.

Karolin Pawliczak dodała, że sprawa aborcji nie została w żaden sposób omówiona przez Sejm. - Został on zupełnie pominięty w całym procesie. Zabrakło rozmowy, porozumienia, konsultacji z samami kobietami. Dlatego jest potężna wściekłość ludzi, to jest prawdziwa emocja. Ktoś zadecydował za kobiety, nie pozostawił im prawa wyboru - stwierdziła.

Czytaj również:

Po ogłoszeniu wyroku w wielu miejscach w Polsce odbywają się protesty organizowane m.in. przez "Strajk kobiet". Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego zbierali się m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i siedzibą PiS w Warszawie. W niedzielę w całej Polsce trwały też protesty przed kościołami oraz w kościołach w różnych miastach.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Karolina Pawliczak

Data emisji: 26.10.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czas, by skończyć ze schizofrenią". Wojciech Reszczyński o wyroku TK ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 15:28
- Polska tym wyrokiem stanęła po właściwej stronie człowieczeństwa i cywilizacji życia - tak o orzeczeniu TK ws. aborcji mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Sieci" Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli też: Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i Przemysław Harczuk, red. naczelny "Nowego Telegrafu Warszawskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powielenie wzorca z czarnych protestów". Prof. Domański o manifestacjach ws. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 19:22
- Z podobnym zjawiskiem mieliśmy do czynienia kilka lat temu. Mam tu na myśli czarne marsze kobiet i sprzeciw wobec próby zmiany ustawy o aborcji, która zakończyła się niepowodzeniem. W gruncie rzeczy od trzech dni mamy do czynienia z powieleniem tego samego wzoru - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Młodzież emocjonalnie reaguje na sprawę aborcji". Prof. Kazimierz Kik o protestach po orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 19:32
- Dzisiejsza młodzież reaguje bardzo zdecydowanie i emocjonalnie na sprawy takie, jak aborcja. (...) To się wszystko sumuje w tej chwili. Jeszcze nie wygasła frustracja na odcinku walki zwolenników LGBT z polityką rządową, a już pojawiła się druga - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytety Jana Kochanowskiego w Kielcach, komentując społeczne wystąpienia po orzeczeniu TK ws. tzw. aborcji eugenicznej.
rozwiń zwiń