X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Waldemar Kraska: obostrzenia służą temu, abyśmy uniknęli lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 08:55
- Myślę, że na całkowity lockdown nie stać żadnego kraju w Europie, dlatego tym bardziej nasze obostrzenia, które wprowadzamy, służą temu, abyśmy tego lockdownu uniknęli - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że wszystkie ograniczenia wprowadzone przez rząd służą zarówno zmniejszeniu tempa rozprzestrzeniania się patogenu, jak i temu, by uniknąć konieczności wprowadzenia kolejnego lockdownu.

- W naszych rękach jest to, czy nie powtórzy się sytuacja z wiosny. Apel o przestrzeganie reguł jest dzisiaj szczególnie aktualny. Dezynfekcja, dystans, maseczka - o tym wszyscy powinni pamiętać - powiedział wiceminister zdrowia.

Jak zauważył "obostrzenia, które wprowadzamy - szczególnie w tych strefach czerwonych - doprowadzają to tego, że akurat w tych powiatach liczba zakażeń systematycznie spada".

-  Niestety w całym kraju widzimy, że codzienne, nowe przyrosty zakażeń to są granice 8-9 tys. - dodał.


SZPITAL PIX_1.jpg
MFiPR: dodatkowe pieniądze z UE dla służby zdrowia na walkę z pandemią

Waldemar Kraska zwracał uwagę, że rozpoczyna się sezon zachorowań na grypę, która jednocześnie z koronawirusem może spowodować wyjątkowo ciężki przebieg choroby.  

Posłuchaj
12:24 _PR24_AAC 2020_10_21-07-16-02.mp3 21.10.2020 Waldemar Kraska (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

- Szczepienia są szczególnie istotne dla grup wysokiego ryzyka, osób starszych, z wieloma schorzeniami. To ta grupa oraz pracownicy służby zdrowia powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności. Chęć zaszczepienia się przeciw grypie zgłosiło ponad 200 tys. pracowników służby zdrowia, o wiele więcej niż w poprzednich latach. To może spowodować, że w czasie gdy potrzeba rąk do pracy, ci medycy nie będą chorowali na grypę - dodał gość audycji.

Wiceminister zdrowia zapewniał także, że liczba dostępnych łózek dla pacjentów z COVID-19 cały czas rośnie, co jest skutkiem przekształcania kolejnych oddziałów szpitali i całych placówek w przeznaczone wyłącznie dla obsługi chorych zakażonych koronawirusem.

Czytaj także:

Z powodu zakażenia koronawirusem w szpitalach przebywa prawie 9 tysięcy osób. 725 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Na kwarantannie przebywa prawie 290 tysięcy osób, a niespełna 45 tysięcy osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Waldemar Kraska

Data emisji: 21.10.2020

Godzina emisji: 7.15

PR24/ka

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski apeluje: 2/3 przypadków koronawirusa zależy od nas, przestrzegajmy zasad

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 13:00
- Dwie trzecie przypadków zależy od nas, więc nie musi to być 9 tys. i więcej, może być to 3 tys., a może 1,5 tys. Część jest oczywiście trochę dziełem przypadku i trochę niestety koniecznych interakcji. Ale jeżeli będziemy przestrzegać tych podstawowych zasad, to znaczy: dezynfekcja, maski, dystans - będzie dobrze, będzie lepiej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Kolegium Warszawskich Lekarzy Rodzinnych o rozwoju pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Bezpieczny senior". Marlena Maląg: to najbardziej narażona grupa, trzeba o nią dbać

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 19:10
- Jedna czwarta naszego społeczeństwa to są seniorzy. Seniorzy, którym przede wszystkim jesteśmy zobowiązani podziękować, bo oni są fundamentem naszych rodzin. A tak jak o każdy solidny fundament każdego domu należy dbać, my dbamy o naszych seniorów - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy się nauczyć żyć zdalnie". Janusz Kowalski apeluje o odpowiedzialność w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 20:05
- Odpowiedzialność, odpowiedzialność i jeszcze raz odpowiedzialność - o to bym apelował - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, odnosząc się też do przebiegu swojego zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski: w piątek możemy spodziewać się kilkunastu tysięcy zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 21:40
- Dwie trzecie zakażeń zależą od nas. Zbieramy żniwo zachowań niewłaściwych - wskazywał w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń