X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wicemarszałek Senatu z Lewicy o odroczeniu obrad Sejmu: była to bardzo dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 08:16
- Ustawy w Sejmie przeprowadzane są w ciągu jednej nocy, są niedopracowane i wrzuca się je opozycji kilka godzin przed obradami komisji lub Sejmu, nie ma nad nimi czasu pracować. Dlatego posłowie zdecydowali o tym, by dać sobie 24 godziny - powiedziała Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu z Lewicy.
Audio
  • Gabriela Morawska-Stanecka o pracach Sejmu nad ustawą covidową oraz o tym, jak mogą wyglądać prace w Senacie nad tym dokumentem ("24 pytania")
Gabriela Morawska-Stanecka
Gabriela Morawska-StaneckaFoto: PR24/AK

O godz. 9 Sejm wznowi odroczone we wtorek obrady. Posłowie zajmą się m.in. projektem PiS ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19, a także wysłuchają informacji premiera na temat stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.

"Ustawy są niedopracowane, pojawiają się kilka godzin przed obradami"

Kazimierz Kik 1200.jpg
Obrady Sejmu odroczone. Prof. Kik: pozorny sukces opozycji

Gabriela Morawska-Stanecka zapytana o to, czy zasadny był wniosek szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Cezarego Tomczyka o odroczenie obrad Sejmu do środy, stwierdziła, że była to dobra decyzja. 

- Jesteśmy przygotowani już do tego, że przynajmniej w kadencji, gdy jestem w Senacie, ustawy w Sejmie przeprowadzane są w ciągu jednej nocy, są niedopracowane i wrzuca się je opozycji kilka godzin przed obradami komisji lub Sejmu, nie ma nad nimi czasu pracować. Dlatego posłowie zdecydowali o tym, by dać sobie 24 godziny - wskazała.

Posłuchaj
10:47 PR24_MPLS 2020_10_21-07-36-23.mp3 Gabriela Morawska-Stanecka o pracach Sejmu nad ustawą covidową oraz o tym, jak mogą wyglądać działania Senatu ("24 pytania")

Morawska-Stanecka: próba odwrócenia uwagi od prawdziwego problemu

Wicemarszałek stwierdziła, że "narracja Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiająca tę sytuację w zupełnie innym świetle, zmierza do podzielenia się odpowiedzialnością za kryzys i znalezienia winnego, którym miałaby być opozycja".

663 premier free.jpg
"By wygrać z koronawirusem, wszyscy musimy się zjednoczyć". Premier apeluje do marszałka Senatu

- Chce się w ten sposób odwrócić również uwagę od prawdziwego problemu, którym jest to, że fala pandemii zaskoczyła rząd. Miał on bardzo dużo czasu, by przygotować odpowiednie ustawy. Sami składaliśmy wiele projektów, ale nikt się nimi nie zajął - przypomniała Morawska-Stanecka.

Senat nie będzie potrzebował dużo czasu?

W audycji "24 pytania" podkreśliła, że chociażby pomysł dodatku dla medyków był propozycją Lewicy przy pierwszych tarczach antykryzysowych. - Była to również inicjatywa Senatu, jednak rząd stwierdził, że to niepotrzebne - dodała, mając nadzieję, że 24 godziny, o jakie odroczono obrady Sejmu, zostaną wykorzystane na odpowiednie dopracowanie ustawy covidowej.

W rozmowie z Elizą Olczyk, Gabriela Morawska Stanecka powiedziała, że jeśli w Sejmie ustawa zostanie przyjęta w środę lub czwartek i przyjdzie do Senatu do przyszłego wtorku, to senatorowie nie będą potrzebować dużo czasu na prace w komisji, podczas których zapoznają się z dokumentem.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Eliza Olczyk
Gość: Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu z Lewicy
Data emisji: 21.10.2020
Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mamy więcej czasu na zastanowienie się". Poseł Lewicy o odroczeniu obrad Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 17:26
- Obrady rozpoczną się jutro. Mamy więcej czasu na zastanowienie się nad projektami ustawami, które przedłożył rząd - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Andrzej Szejna (Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próba obstrukcji". Artur Soboń o odroczeniu obrad Sejmu ws. ustawy o COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 18:52
- Można było oczekiwać od opozycji, że da Polakom sygnał, że są tutaj z nami zgodni, że nad ustawą o COVID-19 trzeba pracować szybko. Niestety okazało się inaczej. Trudno to nazwać inaczej niż próbą obstrukcji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Gościem audycji był również Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy.
rozwiń zwiń