X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Krok milowy". Jacek Liziniewicz o ustawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:34
- Ustawa o ochronie zwierząt jest przełomowa. Żaden polski rząd po 1989 r. nie zrobił tyle dla zwierząt - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mahos / Shutterstock.com

Senatorowie przyjęli poprawki do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Propozycja grupy posłów PiS - tak zwana "Piątka dla zwierząt" - trafi z powrotem do Sejmu. Za przyjęciem ustawy w zmienionym brzmieniu głosowało 76 senatorów, 11 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

jan Mosiński.jpg
Ustawa o ochronie zwierząt przyjęta przez Senat. Mosiński: rekompensaty będą adekwatne do utraconych przychodów

Jacek Liziniewicz podkreślał, że nowelizacja ustawy to odwołanie się do tradycji chrześcijańskiej w postrzeganiu przyrody. -  Jestem o tyle zadowolony, że jest to rząd prawicowy, co pokazuję, że prawica jest również w stanie działać dla dobra zwierząt. To także przywrócenie prawidłowego postrzegania przyrody, nawiązanie do tradycji św. Franciszka czy św. Rocha - zauważył.

- Niektórzy politycy uwierzyli, że głosując za ustawą o ochronie zwierząt, zdradzają rolników i polską wieś. Nie będzie jednak drastycznych skutków gospodarczych tej ustawy, szczególnie po przyjęciu dłuższego vacatio legis i innych rozwiązań - dodał.

Publicysta stwierdził również, że Prawo i Sprawiedliwość u progu drugiej kadencji ma świadomość, że idąc tym samym tokiem myślenia, nie można wygrać kolejnych wyborów. - Trzeba zacząć działać i szukać elektoratu. W tej koncepcji przejawia się idea "utwardzania" elektoratu, dbania o dotychczasową doktrynę. Tyle tylko, że była już partia, która myślała w ten sposób, Platforma Obywatelska, i źle się dla niej skończyło wzywanie do tego, by ludzie cieszyli się "ciepłą wodą w kranie", to jest zabawa do pierwszego kryzysu - mówił.

Posłuchaj

21:30 _PR24_AAC 2020_10_15-14-08-38.mp3 15.10.2020 Jacek Liziniewicz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Gość audycji odniósł się także do zatrzymania przez CBA Romana Giertycha i Ryszarda Krauzego. - Roman Giertych jest kluczowym elementem układu PO. Jeżeli został zatrzymany, to jest to absolutnie niedobra wiadomość dla polityków PO. Jeżeli CBA zdecydowało się na areszt, to znaczy, że ma bardzo mocne dowody i parę koron w Polsce padnie - stwierdził.

Czytaj także:

  Więcej w zapisie audycji.

  * * *

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadzący: Antoni Trzmiel

  Gość: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")

  Data emisji: 15.10.2020

  Godzina emisji: 14.09

  PR24/ka

  Czytaj także

  "Piątka dla zwierząt". Poseł PiS: mieszkańcy wsi w większości nie chcą ferm norek

  Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 18:39
  - Około 70 procent Polaków popiera "Piątkę dla zwierząt", a niektóre jej zapisy - jak choćby te, dotyczące norek - jeszcze więcej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek, poseł PiS. - Powiedzmy sobie szczerze, absolutna większość mieszkańców wsi jest przeciwna fermom norek - dodał. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Konflikt w senackiej większości KO-PSL. Płużański: może skutkować rozpadem opozycyjnej koalicji

  Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 19:20
  - Pojawił się konflikt między PSL i KO, co może spowodować nowy podział głosów w Senacie - powiedział Tadeusz Płużański z TVP. - Nie wierzę w to, że mogłoby dojść do koalicji PSL z PiS, byłoby to dość egzotyczne - stwierdził Romuald Kiedrzyński z "Faktu".
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Piątka dla zwierząt" dzieli senatorów KO-PSL. Kleina: koalicja przetrwa

  Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 18:15
  -  Kwestia ochrony zwierząt nie ma barw politycznych, spory i dyskusje dzieliły nas bez względu na to, kto z jakiej partii pochodzi - mówił w Polskim Radiu 24 senator Kazimierz Kleina z Koalicji Obywatelskiej.
  rozwiń zwiń