X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Sobolewski: powołanie Jarosława Kaczyńskiego to wzmocnienie dla rządu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 08:10
- Dotychczasowe wygrane w wyborach parlamentarnych, samorządowych czy prezydenckich nie oznaczają, że wygra się następne, na to trzeba pracować, to jeden z elementów, by walczyć o mandat zaufania Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
 • 05.10.2020 Krzysztof Sobolewski (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: PR24/AK

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek o godz. 15 dokona na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zmian w składzie Rady Ministrów. Nominację z rąk prezydenta odbierze m.in. Jarosław Kaczyński, który w nowym rządzie będzie pełnił funkcję wicepremiera.

EN posiedzenie rządu 1200.jpg
Rekonstrukcja rządu. Prezydent dokona dziś zmian w składzie Rady Ministrów

Krzysztof Sobolewski komentował wejście prezesa Prawa i Sprawiedliwości do rządu. - Jarosław Kaczyński wchodzi do rządu jako wicepremier, będzie wzmocnieniem, by wszystkie programy, jakie planujemy w ramach jesiennej ofensywy programowej, wszystkie rzeczy, jakie są do zrobienia, mogły być realizowane zarówno w rządzie, jak i innych instytucjach - podkreślał.

- Zarówno rekonstrukcja rządu, jak i dalsze nasze działania są wypadkową umowy koalicyjnej, którą, według mnie, na najbliższe kilkanaście lat podpisali trzej liderzy Zjednoczonej Prawicy. Ta umowa kończy etap rozmów, przekonywania, dyskusji o tym, w którą stronę powinna pójść Zjednoczona Prawica. Ta umowa wskazuje kierunek, w którym powinna pójść koalicja pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczył.

Posłuchaj
12:30 PR24_MPLS 2020_10_05-07-15-10.mp3 05.10.2020 Krzysztof Sobolewski (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Gość audycji odniósł się do powołania nowych ministrów. - To, że ktoś jest odpowiedzialny za dany dział rządowy, nie oznacza, że realizuje własną politykę. Mam nadzieję, że wszystkie obawy zostaną rozwiane w rozmowach z naszymi partnerami społecznymi. Polityka, którą będzie prowadził Jarosław Gowin, Przemysław Czarnek czy inni ministrowie, to polityka Zjednoczonej Prawicy w ramach rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Gwarantem tego jest również prezes Jarosław Kaczyński jako wicepremier w rządzie - dodał Krzysztof Sobolewski.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów; w wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty.

Czytaj także:

  Więcej w zapisie audycji

  * * *

  Prowadzący: Mirosław Skowron

  Gość: Krzysztof Sobolewski

  Data emisji: 05.10.2020

  Godzina emisji: 7.15

  PR24/ka

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  "Dajmy zadziałać ministrom". Publicysta o rekonstrukcji rządu

  Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 12:33
  - Rekonstrukcja rządu to bardzo dobry ruch PiS - pokazuje wyśmienity zmysł taktyczny Jarosława Kaczyńskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda z portalu Idziemy.pl.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Podniesienie rangi politycznej rządu". Michał Prószyński o nominacji Jarosława Kaczyńskiego

  Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 15:15
  - Mówimy zarówno o zmianie struktury rządu, co wpłynie na pewno na większą efektywność jego pracy, jak i o wzmocnieniu personalnym, czego przykładem jest obecność w rządzie osoby Jarosława Kaczyńskiego, osoby najbardziej doświadczonej na polskiej scenie politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny sejmiku województwa mazowieckiego (PiS).
  rozwiń zwiń