X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W grudniu kongres zjednoczeniowy SLD i Wiosny. Maciej Gdula: to logiczna konsekwencja naszej współpracy

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 08:40
- Obecnie Lewica postrzegana jest przez wyborców jako jedna siła polityczna, co jest dowodem naszego sukcesu, że byliśmy w stanie z trzech ugrupowań, które różniły się też w pewnych sprawach, stworzyć siłę w parlamencie, która jest przekonująca, mówi jednym głosem i ze sobą współpracuje - powiedział Maciej Gdula z Lewicy.
Maciej Gdula
Maciej GdulaFoto: PR24

Na 12 grudnia zaplanowano rozpoczęcie kongresu zjednoczeniowego dwóch partii tworzących obecnie w polskim parlamencie Lewicę. Chodzi o Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Wiosnę Roberta Biedronia, które od grudnia będą współtworzyć Nową Lewicę. Na połączenie nie zdecydowało się Razem, również wchodzące w skład obecnej koalicji.

Dariusz Wieczorek 1200.jpg
"Nie zamierzam wspierać tego ruchu". Wieczorek o Nowej Solidarności Trzaskowskiego

- Ugrupowanie to zdecydowane jest, by iść własną drogą. W kilku kwestiach też się różnimy, więc również z tego powodu szybkie zjednoczenie byłoby trudne. Obecnie Lewica postrzegana jest przez wyborców jako jedna siła polityczna, co jest dowodem naszego sukcesu, że byliśmy w stanie z trzech ugrupowań, różniących się też w pewnych sprawach, stworzyć siłę w parlamencie, która jest przekonująca, mówi jednym głosem i ze sobą współpracuje - wskazał Maciej Gdula.

Posłuchaj
11:53 PR24_MPLS 2020_10_05-07-36-16.mp3 Maciej Gdula o kongresie zjednoczeniowym lewicy oraz o współpracy SLD, Wiosny i Partii Razem ("24 pytania")

"Wzmacniamy się instytucjonalnie"

Marek Dyduch 1200.jpg
Poseł Lewicy: politycy PO przestali myśleć logicznie, zachowują się jak w piaskownicy

Dla gościa Mirosława Skowrona kongres zjednoczeniowy będzie "logiczną konsekwencją" współpracy Wiosny i SLD. – To również pokazanie, że wzmacniamy się instytucjonalnie. Otwieramy biura poselskie w różnych miastach, rozbudowujemy struktury, do których cały czas dołączają nowi ludzie, również ci młodzi, co jest dla mnie bardzo optymistyczne – zaznaczył.

Lewica odbuduje poparcie?

Maciej Gdula podkreślił również, że Lewica, po niezbyt udanych wyborach prezydenckich, odbudowuje swoje poparcie.

- Trend jest bardzo jasny, z tygodnia na tydzień mamy lepsze wyniki, ludzie doceniają to, że jesteśmy w stanie współpracować, zachowujemy zdrowy rozsądek i pracujemy nad kwestiami merytorycznymi. Dostajemy bonus za to, że pokazujemy, iż jesteśmy gotowi do pracy i nie jesteśmy kłótliwi - dodał poseł.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Mirosław Skowron
Gość: Maciej Gdula, Lewica
Data emisji: 05.10.2020
Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Maciej Gdula: Solidarność obudziła nadzieje, którymi wciąż żyjemy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 18:15
- Porozumienia sierpniowe to jeden z najważniejszych momentów w powojennej historii Polski, który tworzy naszą współczesną mitologię - mówił w Polskim radiu 24 Maciej Gdula (Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To tylko jedna posłanka". Iwaniak o odejściu z Lewicy Gill-Piątek

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 08:45
- Proces łączenia Lewicy jest procesem nieuniknionym, którego chcą dwie strony. To organizmy, które zaczęły się zazębiać - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Arkadiusz Iwaniak.
rozwiń zwiń