X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To początek większego planu". Beata Kempa o liście ambasadorów ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 08:00
- Jakim prawem decydują się na tak brutalny atak przeciwko polskiemu społeczeństwu, które zadecydowało w wyborach o tym, w jakim kierunku mają iść polskie sprawy? - pytała w Polskim Radiu 24 europoseł i wiceprezes Solidarnej Polski Beata Kempa.
Beata Kempa
Beata KempaFoto: PR24

W niedzielę akredytowani w Polsce ambasadorzy kilkudziesięciu krajów wyrazili w liście otwartym poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotykających m.in. społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) w naszym kraju. Sporządzanie listu koordynowała Ambasada Królestwa Belgii w Polsce.

Dowiedz się więcej:

"Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać" - oświadczyli w liście otwartym ambasadorowie i dyplomaci, w sumie 50 osób. Jednym z sygnatariuszy jest ambasador USA Georgette Mosbacher.

Posłuchaj
14:37 _PR24_AAC 2020_09_29-07-14-54.mp3 Beata Kempa o liście ambasadorów ws. LGBT: to początek większego planu (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

Tolerancja należy akurat do polskiego DNA, wystarczy prześledzić chociażby ostatnią i przedostatnią historię, żeby się o tym przekonać, nikt nas tolerancji nie musi uczyć, ponieważ jesteśmy narodem, który tolerancji uczył się przez wieki - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w KPRM.

1200_Dworczyk_EN.jpg
"Ideologiczno-polityczny event". Szef KPRM o liście ambasadorów

Beata Kempa: zachowanie ambasadorów jest niedopuszczalne

Gość Polskiego Radia 24 podkreślała, że zachowanie 50 ambasadorów wywołuje sprzeciw i oburzenie. Polacy podjęli w wyborach decyzję, że chcą wzmocnienia instytucji rodziny, przypomnienia, że w konstytucji mamy jasno określone, iż małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, że chcą szacunku, tolerancji - mówiła.

Beata Kempa oceniła, że praktyki takie jak list 50 ambasadorów ws. LGBT są niedopuszczalne. - Należy podjąć działania takie jak spokojne rozmowy, ale i postawienie bariery, bo posuną się tak daleko, jak pozwolimy - wskazywała.

- To jakiś większy plan, a to jego pierwsza odsłona - dodała.

Czytaj także:

Wiceprezes Solidarnej Polski zwracała uwagę na to, że w polskiej historii nie mieliśmy do czynienia z dyskryminacją osób homoseksualnych na taką skalę jak w niektórych innych państwach. - W Polsce na przestrzeni wieków mieliśmy dużą dozę tolerancji i szacunku dla mniejszości takich jak LGBT - podkreślała.

- Do momentu aż ta mniejszość nie postanowiła agresywnie narzucać praw, rozbijać rodzin czy łamać prawo, np. atakując fizycznie ludzi na ulicy - tłumaczyła.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: Beata Kempa (Solidarna Polska)
Data emisji: 29.09.2020
Godzina emisji: 07.15

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogdan Pęk: LGBT to ideologia i tej ideologii Polska narzucić sobie dać nie może

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 11:31
- Potrzebna jest kontrofensywa. Trzeba zbudować międzynarodowe instytucje i takie programy edukacyjne, które pokażą młodemu pokoleniu, gdzie są różnice między doktryna a tolerancją, między prawem a dyktatem własnych rozwiązań narzucanych przez mniejszości - tak skomentował list otwarty ambasadorów i dyplomatów w zw. z LGBT w rozmowie z Polskim Radiem 24 Bogdan Pęk, b. senator PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niezwykle szkodliwa". Prezes Reduty Dobrego Imienia o akcji rozwieszania tabliczek

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:11
- Nie istnieją strefy wolne od LGBT w Polsce - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski, odnosząc się do akcji rozwieszania tabliczek przez Barta Staszewskiego. Jego zdaniem akcja jest "niezwykle szkodliwa dla polskiej reputacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pseudonimy zamiast nazwisk na Uniwersytecie Jagiellońskim. "UJ robi z siebie pośmiewisko"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 19:22
Uniwersytet Jagielloński ustępuje LGBT. Uczelniane systemy nie będą już wyświetlać prawdziwych imion studentów, tylko pseudonimy, którymi posługują się na co dzień.
rozwiń zwiń