X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Prezydent będzie się bacznie przyglądał". Paweł Sałek o ustawie ws. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 08:00
- Trzeba spokojnie sprawę przedyskutować, choćby w kwestii tradycyjnych form produkcji rolnej, co oznacza, że prezydent bacznie będzie się przyglądał ustawie o ochronie zwierząt - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP.
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

Gość PR24 odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy z uroczystości dożynkowych na temat ustawy o ochronie zwierząt. Prezydent powiedział, że "prace nad ustawą się nie zakończyły i będzie brał pod uwagę przede wszystkim dobro rolników".

"Ważny byt rolników"

- Aktualnie ustawa jest w parlamencie, a prezydent powiedział, że dla niego sprawy bytu rolników, którzy utrzymują się z tego typu produkcji, są bardzo ważne. To dlatego, że wieś i rolnicy są mu bliskie - powiedział gość PR24.


grodzki 663 free.jpg
Ustawa futerkowa. Marszałek Senatu zapowiada poprawki

Jak zauważył, prezydent czujnie przygląda się pracom nad ustawą o ochronie zwierząt, która trafi do Senatu. - Ten etap obejmie jeszcze konsultacje, a to oznacza, że dyskusja będzie jeszcze się toczyć, a co za tym idzie, zapisy ustawy mogą się zmieniać - powiedział Paweł Sałek.

Mówiąc o ewentualnym podpisie głowy państwa pod ustawą o ochronie zwierząt, doradca prezydenta powiedział, że przed podpisem Andrzej Duda zasięgnie opinii biura prawa i ustroju. - Wiadomo na pewno, że sprawa sektora rolniczego będzie brana tu pod uwagę - podkreślił.

"Część przepisów budzi kontrowersje"

Jak dodał, część przepisów ustawy budzi kontrowersje, choćby te, jak zauważył, związane z tradycyjną formą produkcji. - Dziś polski rolnik dba o zwierzęta, bo praca w rolnictwie jest pracą systematyczną i odpowiedzialną. Trzeba więc na spokojnie sprawę przedyskutować, tak by polski sektor rolny nie miał problemów - dodał Paweł Sałek.


Posłuchaj
12:31 PR24_MPLS 2020_09_21-07-14-57.mp3 P. Sałek o ustawie o ochronie zwierząt ("24 pytania - Rozmowa poranka")

Audycja: "24 pytania - Rozmowa poranka"

Prowadzący: red. Mirosław Skowron

Gość: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 21.09.2020

Godzina: 07.15 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Związany z rozwojem naszej cywilizacji". Prof. Domański o projekcie ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 14:00
- Pierwszym powodem wniesienia tej ustawy jest to, że państwa demokratyczne odwołują się do coraz szerszego kręgu wartości, w tym ochrony praw zwierząt - tak o projekcie autorstwa PiS o ochronie naszych mniejszych braci, mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przywróciliśmy im podmiotowość". Grzegorz Puda o przegłosowanej w Sejmie ustawie dot. zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 08:00
- W nocy przegłosowaliśmy ustawę, której przez kilkanaście lat nie udawało się w Polsce uchwalić - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. 
rozwiń zwiń