X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Zwiększanie wydolności gospodarki". Wiceminister rozwoju o wspieraniu robotyzacji

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 08:35
- Rozmawiamy o tym, jakie działania należy podjąć w związku z powrotem gospodarki po pandemii na właściwe tory. Czas na punktowe działania pobudzające impuls gospodarczy - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju.
Olga Semeniuk
Olga SemeniukFoto: PR24/AK

Więcej robotów w produkcji przemysłowej, zwiększenie wydajności produkcji i obniżenie jej kosztów, a także unowocześnienie polskiej gospodarki i poprawa jej międzynarodowej pozycji pod względem robotyzacji - takie m.in. mają być efekty ulgi na robotyzację, którą przygotowują Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów.

robotyzacja free1200.jpg
Ulga na robotyzację. Sposób na niż demograficzny i poprawę konkurencyjności gospodarki i firm

Olga Semeniuk podkreślała, że ulga na robotyzację ma zwiększyć wydolność gospodarczą. - To przyśpieszenie pewnych procesów gospodarczych. Idziemy w kierunku digitalizacji, automatyzacji pewnych procesów - zaznaczyła.

Posłuchaj
13:23 PR24_MPLS 2020_09_16-07-15-34.mp3 16.09 Olga Semeniuk (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

- Podejmujemy też działania w celu wsparcia branży turystycznej, która została szczególnie dotknięta skutkami pandemii. Myślimy o wsparciu sektora małych i średnich przedsiębiorstw, uelastycznieniu kryteriów jakościowych, jeśli chodzi o polską strefę inwestycji. To także paszport polskiego inwestora i nowa ustawa o rzemiośle tworzona w naszym resorcie. Pracujemy nad planem odbudowy gospodarki w Europie związanym z wykorzystaniem środków unijnych - dodała minister, mówiąc o działaniach wspomagających gospodarkę, nad którymi pracuje Ministerstwo Rozwoju. 

Rozwiązanie to przewiduje, że przedsiębiorcy będą mogli dodatkowo odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od wielkości i rodzaju branży. Odliczenie dotyczyć będzie także leasingu oraz szkoleń dla pracowników obsługujących roboty. Projekt ustawy w tej sprawie już jesienią trafi do Sejmu i powinna ona wejść w życie 1 stycznia 2021 r.

Czytaj również:

Olga Semeniuk poruszyła także kwestię wprowadzenia nowej płacy minimalnej od stycznia 2012 r. - Jej wysokość jest mniejsza, niż zakładano, ze względu na epidemię. Jednak to dobry krok w kierunku wyrównania płacy minimalnej do poziomu europejskiego - stwierdziła. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Olga Semeniuk

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 07.15

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szwed: przy wychodzeniu z kryzysu rząd stawia na wsparcie społeczne oraz na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 11:56
Głos przedsiębiorców, który można było usłyszeć na Forum Ekonomicznym w Karpaczu brzmiał pozytywnie jeśli chodzi o to, jak Polska radzi sobie z wychodzeniem z koronakryzysu, jak wspiera pracodawców i pracowników, a jest to już kwota przekraczająca 135 mld zł. To skutkuje np. niemal najniższym bezrobociem w całej unii europejskiej, na poziomie 3,2 proc. wg Eurostatu – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. W drugiej części gośćmi audycji byli: Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha  oraz Maciej Wośko red. naczelny "Gazety Bankowej".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PTE: ulga na robotyzację to dobra odpowiedź na wyzwania rewolucji 4.0

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 13:30
To bardzo dobrze, że rząd zaproponował ulgę na robotyzację. Uważam, że powinna być ona wprowadzana już znacznie wcześniej, bo o sukcesie państwa, gospodarki i poszczególnych firm będzie teraz w ogromnym stopniu decydowało to, jak przedsiębiorstwa odpowiedzą na wyzwania czwartej rewolucji przemysłowej określanej jako rewolucja 4.0. - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" w PR24 prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE) prof. Elżbieta Mączyńska.  
rozwiń zwiń