X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Obecne ograniczenia powinny być uchylone”. Krzysztof Bosak o epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 08:35
- Obecny system testowania i przymusowych kwarantann bardziej dezorganizuje system ochrony zdrowia i obniża poziom bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli, niż je wzmacnia - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Bosak, lider Konfederacji.
Krzysztof Bosak
Krzysztof BosakFoto: PR24

Łącznie od początku epidemii w Polsce potwierdzono obecność koronawirusa u 71 526 osób, 2136 z nich zmarło.

Urszula Pasławska 1200.JPG
Urszula Pasławska: wszyscy mamy obowiązek noszenia maseczek dla wspólnego bezpieczeństwa

Krzysztof Bosak stwierdził, że zgadza się z lekarzami, którzy po przeanalizowaniu zakażeń związanych z koronawirusem i przebiegu chorób mówią, że powinniśmy tę chorobę traktować jak inne. - Wszystko zależy od tego, jak traktujemy zgony z powodu koronawirusa. Z danych wynika, że prawie wszystkie przypadki to śmierć w sytuacji występowania chorób współistniejących, generalnie śmiertelność utrzymuje się na niskim poziomie. Jeżeli tak jest, to trzeba z tego wyciągać wnioski. Minęło już pół roku i nie możemy zachowywać się tak, jakby był luty albo marzec, a my byśmy nic nie wiedzieli o tym zagrożeniu (…) Poza zwiększeniem obciążenia ochrony służby zdrowia, którą przeorganizowano, a częściowo zdezorganizowano, tak że obywatele często nie mają dostępu do usług zdrowotnych, nie nastąpiło nic takiego, co zapowiadały media - ocenił. 

"Brak strategii, bieżące reagowanie"

- Jako Konfederacja od początku mówiliśmy, że na konsultacjach u premiera nie widzimy żadnej strategii, jest tylko bieżące reagowanie. W Ministerstwie Zdrowia nie było żadnych profesjonalnych zespołów doradców, a minister zdrowia konsultuje się tak naprawdę ze swoimi kolegami ze studiów. To nie są normalne sytuacje w prowadzeniu polityki państwa. Nie ma uczciwej dyskusji, jest tylko oczekiwanie dyscypliny ze strony społeczeństwa w sytuacji braku dobrych, merytorycznych uzasadnień kolejnych decyzji - mówił lider Konfederacji.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Krzysztof Bosak

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liczba zakażeń na stałym poziomie. Prof. Religa: wydaje się, że koronawirus w Polsce jest pod kontrolą

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 12:54
- Od kilku tygodni utrzymuje się podobna dynamika zakażeń, co może oznaczać, że sytuacja związana z koronawirusem jest pod kontrolą. Wprowadzone ograniczenia spowodowały, że choroba, którą wywołuje, postępuje wolniej - powiedział prof. Piotr Religa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pacjenci powinni być zadowoleni". Dr Gryglewicz o jesiennej strategii walki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 18:36
- Wydaje się, że najbardziej zadowoleni ze zmian powinni być pacjenci, nie tylko ci chorujący na koronawirusa. W tej strategii najważniejsze jest to, że ciężar odpowiedzialności za diagnostykę przerzuca się na lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Gryglewicz z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń