X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Sałek: ze względu na szacunek dla wyborców politycy KO powinni pojawić się na zaprzysiężeniu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 10:00
- Reprezentacja opozycji powinna być na zaprzysiężeniu prezydenta w pełnym składzie. Są wydarzenia w kraju, podczas których trzeba zapomnieć o sporach, emocjach i kłótniach. Takim spotkaniem jest Zgromadzenie Narodowe – powiedział Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta.
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

O godz. 10.00 w gmachu Sejmu prezydent Andrzej Duda złoży przysięgę wobec Zgromadzenia Narodowego, czyli posłów i senatorów. Tym samym zainauguruje drugą kadencję na najwyższym urzędzie w państwie.

duda 20803105 1200.jpg
Andrzej Duda: będę prezydentem polskich spraw
Posłuchaj
10:28 PR24_MPLS 2020_08_06-07-16-44.mp3 Paweł Sałek o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy i postawie polityków opozycji wobec tego wydarzenia ("24 pytania")

Dwa kluczowe elementy

Paweł Sałek podkreślił, że Andrzej Duda w pierwszej kolejności będzie skoncentrowany na orędziu oraz na złożeniu przysięgi. - To są dziś dwie najważniejsze rzeczy do południa w zaplanowanym programie wydarzeń związanych z inauguracją drugiej kadencji - wskazał doradca prezydenta.

Sałek: pójdzie to w świat

Paulina Matysiak 1200_.jpg
"Wymaga tego majestat urzędu". Poseł Lewicy o obecności na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy

Spośród zaproszonych polityków w Zgromadzeniu Narodowym nie wezmą udziału m.in. prezydent Warszawy i niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski, byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy Ewa Kopacz, Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i były szef MSZ Radosław Sikorski. 

- Szkoda, że część osób, które zostały zaproszone na zaprzysiężenie, nie będzie uczestniczyła w uroczystościach. Taka informacja pójdzie w świat, tym bardziej że będą obecni ambasadorowie innych państw. Złożą sprawozdania z tego, jak przebiegły uroczystości - zaznaczył Paweł Sałek.

"Trzeba uszanować wybór Polaków"

Jak zauważył w rozmowie ze Stanisławem Janeckim, są takie wydarzenia w kraju, podczas których trzeba zapomnieć o sporach, emocjach i kłótniach, które były podczas kampanii wyborczej. - Takim spotkaniem jest Zgromadzenie Narodowe. Reprezentacja, także opozycji, powinna być w pełnym składzie. Pan prezydent Andrzej Duda został wybrany na kolejną kadencję i trzeba uszanować ten wybór Polaków, podejście zaprezentowane przez społeczeństwo - stwierdził gość audycji "24 pytania".

shutterstock   andrzej duda free 1200.jpg
"Jestem oburzony postawą totalnej opozycji". Smoliński o zaprzysiężeniu prezydenta

Delegacja KO bez wielu czołowych polityków

Paweł Sałek odniósł się również do decyzji prezydium klubu Koalicji Obywatelskiej, według której wyśle ona na zaprzysiężenie jedynie delegację złożoną z kilku polityków. Na zaprzysiężeniu nie będzie liderów partii tworzących KO, w tym szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki.

- Ze względu na szacunek dla wyborców politycy Koalicji Obywatelskiej powinni pojawić się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy - dodał i zauważył, że wchodzi on do historii Polski jako drugi prezydent, który został wybrany na drugą kadencję. - To bardzo ważna chwila, która powinna być podkreślona - zaznaczył Sałek. 

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta
Data emisji: 06.08.2020
Godzina emisji: 07.16

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Nie na tym polega demokracja". Poseł Solidarnej Polski o bojkocie zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 08:56
- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest prezydentem wszystkich Polaków, niezależnie od tego, czy ktoś na niego głosował, czy ktoś głosował na innego kandydata. Nie wiem, dlaczego od jakiegoś czasu w Polsce to mniejszość chce narzucać swoją wolę większości - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski. Gościem audycji był również Paweł Szramka z Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel: duża część osób z PO nie potrafi się zachować

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:03
- Chciałbym, żeby większość parlamentarzystów zachowywała się w sposób odpowiedzialny, ale nauczony doświadczeniem przełomu się nie spodziewam. Kiedy Koalicji Obywatelskiej znudzi się temat wyborów, znajdą kolejny, przy którym będą mówić o "końcu demokracji" - powiedział w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń