X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Mucha: wybór Andrzeja Dudy to wskazanie dla Polski drogi rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 09:15
- Dzisiaj jesteśmy w niezwykle istotnym momencie, jeśli chodzi o przyszłość polskich spraw. Mamy większość parlamentarną i stabilny rząd. Chcemy, by polskie sprawy mogły być realizowane w duchu pracy, nie kłótni - mówił w Polskim Radiu 24 minister Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: PR24/PO

Jak podkreślał Paweł Mucha, kandydatura Andrzeja Dudy to z jednej strony dorobek ostatnich 5 lat i wszystkiego, co się wydarzyło w Polsce, z drugiej bardzo wyraźne wskazanie na przyszłość, na wielkie projekty i wybranie tego jako drogi rozwoju RP. - Porównanie, jeżeli chodzi o dorobek i program, a także kryterium wiarygodności, zrealizowane obietnice, w przypadku Andrzeja Dudy wypada na plus. Jestem przekonany, że każdy, kto takiej analizy dokona, będzie popierał prezydenta Andrzeja Dudę - podkreślił gość audycji.

andrzej duda spotkanie zako frtee tt 1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda: to wybory ważniejsze niż pięć lat temu

Minister komentował rezultaty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. - Jedno z istotnych uzgodnień, które będą się przekładać na sytuację zdrowotną w Polsce to zapewnienie prezydenta Donalda Trumpa, że jeśli USA będą miały dostęp do szczepionki COVID-19, to Polska także ją otrzyma - przypominał.

Posłuchaj
09:45 _PR24_AAC 2020_06_26-07-35-54_mucha.mp3 26.06.2020 Paweł Mucha (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Współpraca gospodarcza pomiędzy USA a Polską, trzy miliardy inwestycji amerykańskich gigantów technologicznych, Microsoft, Google, to tysiące miejsc pracy, które powstają. Inwestycje amerykańskie są dzisiaj w Polsce niezwykle potrzebne - dodał Paweł Mucha.

Gość audycji zwracał uwagę, że kwestia stabilności i bezpieczeństwa kraju jest istotna dla potencjalnych inwestorów. - Jeżeli mówimy o bardzo bliskim sojuszniku, a tak Polska jest postrzegana w USA, jeśli mamy strategiczną współpracę w wielu wymiarach, to jest to kwesta stabilności sytuacji w Polsce. To sygnał dla inwestorów amerykańskich i biznesu światowego, który naśladuje USA jako najsilniejsze nie tylko militarnie, ale i gospodarczo państwo świata, że tu warto inwestować i robić biznes - stwierdził.

krasnodębski IMG_7921.jpg
"Kwestia naszej obronności leży w interesie całej Europy". Prof. Krasnodębski o spotkaniu Duda-Trump

- Jestem przekonany, że zdecydowanym faworytem wyborów i ich ostatecznym zwycięzcą będzie Andrzej Duda. Dobro RP wymaga, by był to sprawdzony i wiarygodny polityk z programem, w którym z jednej strony przedstawia pozytywny dorobek, a z drugiej ma plan dla Polski i chce jej dalszego rozwoju, wokół priorytetów, jakimi są praca, rodzina, bezpieczeństwo i inwestycje. To będzie przekonywać miliony Polek i Polaków do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę - stwierdził Paweł Mucha.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Mucha

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/ka

Czytaj także

"Wizyta zgodna z polską racją stanu". Amerykanista o spotkaniu Duda-Trump

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:55
- Mówimy o cywilizacyjnym wyborze, czy będziemy rozgrywani, czy wybijemy się na suwerenność. Tylko Amerykanie pozwalają nam na ścieżkę rozwoju niezależną od wszystkich konfiguracji geopolitycznych w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestycje i wysokie technologie są dla Polski kluczowe". Prof. Krysiak o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:52
- By zaistniały inwestycje, konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności dla takich firm jak np. Microsoft. A to zagwarantuje nam obecność wojsk amerykańskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Głównej Szkoły Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasze interesy są zbieżne". Witold Waszczykowski o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 08:41
- Nie dziwi mnie, że Donald Trump zdecydował się oficjalnie poprzeć Andrzeja Dudę, bo nasze interesy są zbieżne - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS, były szef MSZ Witold Waszczykowski. - To, że politycy podobnych opcji politycznych sobie pomagają, jest od lat standardem - dodał.
rozwiń zwiń