X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marlena Maląg: przedsiębiorcom chcemy zapewnić płynność, pracownikom - wynagrodzenia

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 07:48
- Ponad 75 mld złotych już trafiło do polskich przedsiębiorców. Są oni oczywiście powiązani z pracownikami. Przedsiębiorcom powinniśmy zapewnić płynność finansową, a pracownikom wypłatę wynagrodzeń - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
Audio
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: PR24/AK

Wartość pomocy przyznanej z tarczy antykryzysowej - jak wynika z danych rządowych - wynosi 75,35 mld zł. Do ZUS i urzędów pracy wpłynęło 5 mln 452 tys. 85 wniosków o skorzystanie z oferowanych przez tarczę rozwiązań.

- Przedsiębiorcy są oczywiście powiązani z pracownikami. Pracodawcom powinniśmy zapewnić płynność finansową, a pracownikom wypłatę wynagrodzeń - podkreśliła w Polskim Radiu 24 minister Marlena Maląg.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Sejm przyjął tarczę antykryzysową 4.0

Przypomniała, że środki w ramach różnych tarcz antykryzysowych od 1 kwietnia trafiają codziennie do przedsiębiorców.

firmy1200.jpg
Ministerstwo Rozwoju: ponad 75 mld zł trafiło do przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej

- Trafiają zarówno z Funduszu Pracy, jak i z tarczy finansowej oraz z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Te pieniądze w dużej mierze są już wypłacone. Wykonanie wszystkich instrumentów jest na poziomie ponad 80 proc. - zaznaczyła minister. 

Jak poinformowała, wsparcie dla przedsiębiorców realizują przede wszystkim: powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy, ZUS i banki. - Instytucje te, z małymi wyjątkami, działają sprawnie - powiedziała Marlena Maląg. 

- Przygotowaliśmy pomoc dla przedsiębiorców przede wszystkim po to, żeby chronić miejsca pracy. Dziś jest realizacja tego wsparcia - dodała rozmówczyni PR24. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny, pracy i polityki społecznej) 

Data emisji: 05.06.2020

Godzina emisji: 07.15

PR24/bartos

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa dla dużych i średnich firm. Sprawdź, kto i na jakich warunkach otrzyma wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 15:45
Kolejne tarcze antykryzysowe przyjmowane przez rząd wspierają nie tylko małe, ale i średnie i duże przedsiębiorstwa. Wczoraj Komisja Europejska zatwierdziła polski plan pomocy dla największych przedsiębiorstw – przeznaczających na preferencyjne pożyczki 2,2 mld euro, czyli ponad 10 mld zł. Polska czeka jeszcze na zgodę na kolejne 2 programy – dotyczące pożyczek i instrumentów kapitałowych.
rozwiń zwiń