X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dezinformacja i sianie niepokoju". Minister cyfryzacji o atakach hakerskich na media

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 08:11
- Podważanie zaufania do instytucji państwa, do sojuszy i sojuszników. Także dezinformacja dotycząca koronawirusa i sieci komórkowych 5G - mówił o głównych celach cyberataków minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Audio
  • 29.05.2020 Marek Zagórski (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: PR24/AK

Minister Marek Zagórski odniósł się do hakerskich ataków na portal Radia Szczecin, a także strony niezalezna.pl i telewizjarepublika.pl, polegających m.in. na umieszczaniu na tych stronach informacji ośmieszających militarny sojusz Polski i Stanów Zjednoczonych.

Shutterstock haker 1200.jpg
Hakerskie ataki na polskie portale. Ekspert: działania wymierzone w bezpieczeństwo informacyjne

- Mamy także do czynienia z nasileniem kampanii dezinformacyjnych dotyczących koronawirusa i powielaniem mitów o domniemanej szkodliwości sieci 5G. Wszystkie te działania mają na celu podważenie naszego zaufania do instytucji państwa i siebie nawzajem, czyli długoterminowo osłabienie państwa i społeczeństwa, wzajemnych relacji - podkreślał minister.

Gość zaznaczył, że zabezpieczenie przed cyberatakami stron internetowych wielu instytucji pozostawiają dużo do życzenia. - Strony instytucji rządowych funkcjonują na domenie gov.pl, która jest zbudowana w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Niestety, gorzej jest np. ze stronami samorządów lokalnych, tu trzeba podnieść poziom bezpieczeństwa. To samo dotyczy instytucji takich jak publiczne media. Wszystkim tym podmiotom oferujemy wsparcie i pomoc w budowaniu odpowiedniego systemu zabezpieczeń - zapewniał Marek Zagórski.

Gość audycji wyjaśniał także zasadę funkcjonowania nowej wersji aplikacji ProteGO Safe, stworzonej przez resort cyfryzacji, która ma pomóc w ostrzeganiu przed zakażeniem koronawirusem.

ProteGO Safe może poprzez Bluetooth komunikować się z urządzeniami innych jej użytkowników. W momencie, kiedy zachoruje któryś z nich, a nasze urządzenie znajdzie się w pobliżu jego telefonu, otrzymamy odpowiednie powiadomienie.

>>>[POLSKIE RADIO 24] Rosyjskie specsłużby w cyberprzestrzeni. "Działania nie mają charakteru jednowektorowego"

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Marek Zagórski, minister cyfryzacji

Data emisji: 29.05.2020

Godzina emisji: 07.15

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rz": rośnie liczba cyberataków w związku z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 07:17
Widoczna jest bezpośrednia korelacja między liczbą infekcji koronawirusem w danym kraju a nasileniem cyberataków - podaje we wtorek "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm zajmie się rządowym projektem o e-doręczeniach. Minister zapowiada duże oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 10:49
Sejm zajmie się dziś między innymi rządowym projektem ustawy o doręczeniach elektronicznych. Zgodnie z jego założeniami obywatele i firmy w komunikacji z urzędami będą mogli odbierać, a także przesyłać korespondencję domyślnie drogą elektroniczną.
rozwiń zwiń