X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Szef MEN: w zakresie egzaminów w dobie epidemii nie należy spodziewać się kolejnych zmian

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 08:13
- Wydaliśmy szczegółowe wytyczne, które uzgodnione są z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz ministrem zdrowia. Wskazaliśmy, że te grupy dzieci, które znajdą się w szkole, powinny być zdecydowanie mniejsze niż tradycyjnie. Zakładamy, że one nie będą liczyły więcej niż 12 czy w szczególnych przypadkach 14 dzieci - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Audio
  • Dariusz Piontkowski m.in. o tym, że uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą brać udział w zajęciach opiekuńczych (24 pytania - rozmowa poranka/PR24)
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24/AK

Od poniedziałku, 25 maja, w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III, jednocześnie nadal będzie organizowana nauka zdalna. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że tak jak w przypadku uruchamiania przedszkoli, sytuacja w szkołach będzie monitorowana.

1200_uczeń_shutterstock.jpg
Od dziś zajęcia w szkołach podstawowych dla klas I-III. Zobacz szczegóły

Dariusz Piontkowski przypomniał, że to już drugi etap, kiedy dzieci mogą wracać do zajęć w placówkach dydaktycznych. - Od 6 maja daliśmy możliwość ponownego otwarcia przedszkoli. Teraz do szkół mogą wrócić uczniowie klas I-III szkół podstawowych - zaznaczył.

"Zmianowość" wśród wytycznych

Minister edukacji narodowej nie zgodził się z opinią, że nie wiadomo, jak ma wyglądać opieka i pobyt dzieci w szkołach. - Wydaliśmy szczegółowe wytyczne, które uzgodnione są z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz ministrem zdrowia. Wskazaliśmy, że te grupy dzieci, które znajdą się w szkole, powinny być zdecydowanie mniejsze niż tradycyjnie. Zakładamy, że one nie będą liczyły więcej niż 12 czy w szczególnych przypadkach 14 dzieci - podkreślił. Dodał, że wśród wytycznych znalazła się tzw. "zmianowość", jeśli chodzi o przebywanie uczniów w przestrzeniach wspólnych, czyli na korytarzach, stołówkach czy salach gimnastycznych.

- Zakładamy, że w pierwszej kolejności poślą do szkoły uczniów ci rodzice, którzy mają kłopot z połączeniem pracy z opieką. Dzieci, gdy już trafią do szkoły, będą miały częściowo zajęcia dydaktyczne. Ale ci wszyscy, którzy jeszcze nie wrócą do sal lekcyjnych, nadal będą mieli możliwość nauki na odległość - zaznaczył Dariusz Piontkowski.

"Przygotowaliśmy szczegółowe warunki"

dziecko szkoła free shutter 1200.jpg
Opieka nad dziećmi w czasie epidemii. Otwarte klasy I-III, zasiłek opiekuńczy przedłużony

Minister edukacji narodowej odniósł się także do kwestii przeprowadzenia egzaminów ósmoklasisty i maturalnych w dobie epidemii koronawirusa. - Wydaje się, że w tym zakresie nie należy spodziewać się kolejnych zmian. Dyrekcja Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w porozumieniu z Głównym Inspektorem Sanitarnym i ministerstwami edukacji oraz zdrowia przygotowały szczegółowe warunki, jak młodzież ma zachowywać się w trakcie egzaminów. Wyraźnie zaznaczyliśmy, że w drodze do szkoły i na salę egzaminacyjną obowiązują te same warunki, co każdego z nas w przestrzeni publicznej - wyjaśnił Dariusz Piontkowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Dariusz Piontkowski (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 25.05.2020

Godzina emisji: 7.15

PR24/bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji: nie widzę powodu, by uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 15:55
 - Przygotowujemy w tej chwili szczegółowy harmonogram i sposób organizacji egzaminów. Niedługo wyjdą odpowiednie rozporządzenia i zarządzenia dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: część samorządów, powiązanych z PO, założyła, że nie będzie otwierała żłobków i przedszkoli

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 07:23
- 6 maja otwieramy żłobki i przedszkola. To samorząd decyduje, czy jest taka potrzeba i czy jest to możliwe pod względem sanitarnym. Wydaje mi się, że część samorządów - zwłaszcza tych z dużych miast, powiązanych politycznie głównie z PO - z góry założyła, że nie będzie otwierała żłobków i przedszkoli - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń