X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Agnieszka Ścigaj: Polacy są zmęczeni polityką. To może wpłynąć na frekwencję w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 08:00
- Obywatele, którzy są nakierowani na własne podstawowe potrzeby, na dbanie o własne dochody i obawy o utratę pracy, przyglądali się kilkudniowym dyskusjom w parlamencie, poświęconym wyborom - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, poseł Kukiz'15. - Zgadzam się, że ludzie mają dość polityków i obawiam się, w jaki sposób podejdą do wyborów, które będą zaplanowane - dodała.
Audio
  • Agnieszka Ścigaj: Polacy są zmęczeni kampanią wyborczą ("24 pytania"/ PR24)
Agnieszka Ścigaj
Agnieszka ŚcigajFoto: PR24 / Adam Koniecki

Na wyznaczenie nowej daty wyborów marszałek Sejmu Elżbieta Witek będzie miała 14 dni od momentu publikacji w Dzienniku Ustaw uchwały Państwowej Komisji Wyborczej. Stwierdziła ona brak możliwości zagłosowania 10 maja, co - jak poinformowano - skutkuje koniecznością ponownego zarządzenia wyborów. Nowy termin wyborów przypadnie w ciągu kolejnych 60 dni od ogłoszenia postanowienia marszałek Sejmu.

grodzki 1200 pap.jpg
Marszałek Senatu skierował ustawę wyborczą do trzech komisji

Zmęczenie kampanią

Agnieszka Ścigaj, poseł PSL-Koalicji Polskiej, reprezentująca Kukiz'15, oceniała w Polskim Radiu 24, że "społeczeństwo jest zmęczone kampanią". - 70 proc. społeczeństwa na czele grup zawodowych, którym nie ufa, stawia polityków - wskazała Agnieszka Ścigaj. W jej ocenie polityczne spory wokół nowej daty wyborów mogą zaważyć na frekwencji wyborczej. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "To optymalny termin". Adam Bielan podał możliwą datę wyborów prezydenckich

Zauważyła, że "obywatele, nakierowani na własne podstawowe potrzeby, na dbanie o własne dochody i obawy o utratę pracy, przyglądali się kilkudniowym dyskusjom w parlamencie, poświęconym wyborom". - Zgadzam się, że ludzie mają dość polityków i obawiam się, w jaki sposób podejdą do wyborów, które będą zaplanowane - czy nie okaże się, że bunt i sprzeciw wobec tego, co się wydarzyło w ostatnim czasie wokół wyborów, nie zaważy na frekwencji - oceniła. 

"Cieszy systematyczny wzrost poparcia"

Pytana o najnowsze sondaże wyborcze, w których Szymon Hołownia dogania kandydata PSL na prezydenta, Władysława Kosinika-Kamysza, Agnieszka Ścigaj zwróciła uwagę na rozbieżności w wynikach badań sondażowych. - Wiele tych sondaży wyszło w ostatnim czasie, a rozbieżności między nimi tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to nie jest dobry czas na ich robienie. Cieszyć może to, że systematycznie rośnie poparcie dla Władysława Kosiniaka-Kamysza - mówiła. 

Przyznała, że nie chce oceniać innych kandydatów. - Popieram Władysława Kosiniaka-Kamysza, bo jako jedyny ma w swoim programie wpisane postulaty obywatelskie, które kiedyś miał Paweł Kukiz - dodała. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Marek Suski: PO chce wyborów po 15 lipca. To grozi luką konstytucyjną

W rozmowie więcej o sprawach polskiej polityki i o stanie klęski żywiołowej, którego wprowadzenia domagają się politycy Koalicji Polskiej. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "24 pytania"

ProwadzącyStanisław Janecki

GośćAgnieszka Ścigaj (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 14.05.2020

Godzina emisji: 07.15


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Sergiusz Trzeciak: zabrakło spójności w przekazie kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 21:34
- Niskie poparcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to jest pewien fenomen. Dotychczas mieliśmy raczej do czynienia z taką sytuacją, że kandydat opozycyjny startował z bardzo niskim wynikiem, a w ciągu tygodni czy miesięcy kampanii zyskiwał na poparciu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sergiusz Trzeciak, politolog i specjalista ds. marketingu politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w parlamencie. Wicemarszałek Sejmu i szef PSL już po testach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 13:47
Wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski oraz lider tej formacji Władysław Kosiniak-Kamysz poddali się testom na koronawirusa po tym, jak okazało się, że sejmowa sekretarka pracująca dla Piotra Zgorzelskiego jest zakażona. W przypadku obu polityków testy dały wyniki ujemne - informuje Onet. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz czarnym koniem kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:55
- Wiemy, jakie notowania miało Polskie Stronnictwo Ludowe jesienią ubiegłego roku, a jakie ma dzisiaj nasz kandydat. To pozwala nam spokojniej spojrzeć na całą sytuację, czego na pewno nie może zrobić ani Lewica, ani Koalicja Obywatelska, których kandydaci notują nienajlepsze wyniki - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Klimczak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń