X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wiceminister rozwoju: zamknięcie sklepów to fake news

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 08:38
- Sklepy każdego ranka startują z pełnymi półkami. Dopiero później udziela się emocja i pustoszeją. Zupełnie niepotrzebnie, bo nie ma planów zamykania sklepów - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju Wojciech Murdzek. 
Audio
  • Wiceminister rozwoju Wojciech Murdzek o działaniach związanych z koronawirusem (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Wojciech Murdzek
Wojciech MurdzekFoto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że obecność na konferencji w ministerstwie rozwoju przedstawicieli kilku branż, które odpowiadają za towary i zaopatrzenie sklepów miała uzmysłowić, że informacje o zamknięciu sklepów są fake newsami, niepotrzebnymi emocjami. - Jedzenia i towarów nie zabraknie, sklepy nie będą zamykane. Potrzebna jest odrobina zdrowego rozsądku i spokoju - powiedział Wojciech Murdzek.

Zdalna praca 

W związku koronawirusem Ministerstwo Rozwoju przechodzi na pracę zdalną. - Pierwsi pracownicy zostali w domach i świadczą e-pracę. Informatycy przezbrajają możliwości techniczne. To nie jest jednak czas wolny. Apelujemy do wszystkich pracowników, żeby byli kreatywni i zagospodarowali czas na pożytek swoich firm - tłumaczył wiceminister. Jednak rodzice siłą rzeczy będą musieli zadbać o swoje dzieci w domach przez dwa tygodnie. - To osłabia potencjał pracodawców. Dlatego wszystkich innych, którzy mogą, zachęcamy, by stawiali się do pracy i intensywniej pracowali, żebyśmy jak najmniej odczuli ten trudny czas w gospodarce -  dodał.  

Spłata kredytów 

Wojciech Murdzek podkreślał, że rolą polityków jest uspokajać nastroje i pokazywać, że rozsądek i skuteczność w działaniach są priorytetami. - Spotkanie prezydenta z przedstawicielami świata bankowego było niezwykle ważne. Pamiętajmy, że ewentualne zawieszenie spłacania kredytów nie będzie bezwzględne dla wszystkich. Chcemy pomóc tym, którzy ze względu na sytuację zaczną mieć kłopoty w prowadzeniu firm. Nikt nie kwestionuje, że dramatyczna jest sytuacja w branży turystycznej - tłumaczył wiceminister rozwoju.   

Sejm i specustawa 

Jego zdaniem konieczne będzie zwołanie w najbliższych dniach posiedzenia Sejmu. - Musimy wziąć odpowiedzialność, nawet z pewną dozą ryzyka. Przedsiębiorcy czekają i liczą na rozwiązania legislacyjne, które będę adekwatne do sytuacji. Mam nadzieję, że efektywnie będziemy pracować nad kolejną ustawą, która pomoże gospodarce. Posiedzenie Sejmu uważam za konieczne - podkreślił Wojciech Murdzek.

W Polsce potwierdzono 7 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem, w związku z tym liczba chorych wzrosła do 58. Jedna osoba zmarła - poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone dzisiaj wyniki dotyczą Leżajska, Lublina, Wrocławia, Łodzi.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "24 pytania-Rozmowa poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Gość: Wojciech Murdzek  

Data emisji: 13.03.2020

Godzina emisji: 07.37

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Państwowe spółki włączają się do walki z koronawirusem. Po Orlenie wsparcie od KGHM

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 09:27
Epidemia się rozszerza, a więc wszystkie ręce na pokład. KGHM Polska Miedź idzie śladem Orlenu i rozpoczyna produkcję środków dezynfekujących, które później trafią m.in. do szpitali. W tym celu wykorzystana zostanie infrastruktura spółki NITROERG, należącej do grupy KGHM.
rozwiń zwiń