X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Minister środowiska o organizacjach ekologicznych: potrzebna jest jawność zasad działania

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 08:54
- Zdarza się, że organizacje ekologiczne są wykorzystywane przez grupy lobbystów czy podmioty komercyjne, które chcą wykorzystywać precyzyjne prawo ochrony przyrody, aby blokować możliwość inwestycji czy wywierać inny wpływ - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Woś, minister środowiska.
Audio
  • 10.03.2020 Michał Woś (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Minister środowiska Michał Woś
Minister środowiska Michał WośFoto: PR24/AK

Michał Woś podkreślał, że ceni działalność organizacji ekologicznych, ale potrzebna jest większa przejrzystość ich działania. - Powołałem grupę roboczą, która wypracowuje rozwiązania, mające zaradzić nieuczciwemu wykorzystywaniu lobbingu. Organizacje będą mogły korzystać ze swojego prawa do zgłaszania uwag, ale społeczeństwu należy się pełna informacja o ich działaniu. Za dobrymi nazwami i pozytywnymi emocjami czasami kryją się wielkie interesy biznesowe, potrzebna jest tu bardzo duża jawność zasad działania organizacji - mówił gość audycji.

euro ekologia green deal-1200.jpg
Czeski europoseł: trzeba dbać o przyrodę, ale Zielony Ład budzi wiele wątpliwości

Minister Środowiska nawiązał do działalności swojego poprzednika, zmarłego prof. Jana Szyszki. - Był wybitnym, uznanym na świecie autorytetem, miał liczne kontakty i sukcesy m.in. w wypracowaniu Porozumieniu Paryskiego dotyczącego neutralności klimatycznej - przypominał.

Ochrona Puszczy Białowieskiej

- Można było nie zgadzać się z pewnymi decyzjami prof. Szyszki, ale nawiązując do Puszczy Białowieskiej, NIK przedstawiło raport, który wskazał, że w 2013 i 2014 popełniono tam gigantyczne błędy, kiedy bez podstawy prawnej podejmowano decyzje o wstrzymaniu pewnych prac pielęgnacyjnych, które doprowadziły do tego, że kornik się straszliwie rozprzestrzenił. Decyzja późniejsza z 2016 r. pana prof. Szyszko to był ostatni moment, by podjąć radykalne działania i być może zwyciężyć z kornikiem. Ta decyzja miała swój uzasadnienie przyrodnicze - zauważył gość audycji.

Aktywna i bierna ochrona przyrody

- Konflikt, który powstał z ekologami, częściowo był polityczny, a częściowo był to spór w środowisku samych przyrodników i ekologów. Jest dominująca cześć ekologów w Polsce, która opowiada się za ochroną aktywną, ale też silna grupa postulująca pozostawienie wszystkiego tak jak jest, bez ingerowania w przyrodę. Skutkiem biernej ochrony przyrody jest m.in. niemożliwość utrzymania gatunków chronionych - dodał minister środowiska.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Michał Woś

Data emisji: 10.03.2020

Godzina emisji: 07.15

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Gróbarczyk o Mierzei Wiślanej: Rosjanom nie chodzi o ekologię

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 15:29
- Nie dyskutowałbym z argumentami rosyjskimi w sprawie Mierzei Wiślanej. Wszyscy jesteśmy świadomi, że nie o to chodzi Rosjanom, że nie idzie o bezpieczeństwo środowiskowe, o żaden aspekt związany z fauną i florą. Chodzi o to, że ostatni akwen stanie się niezależny od strony rosyjskiej i otworzą się możliwości konkurencyjne dla Elbląga - mówił w Polskim Radiu 24 minister gospodarki morskiej i żeglugi Marek Gróbarczyk.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeski europoseł: trzeba dbać o przyrodę, ale Zielony Ład budzi wiele wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 08:35
- Należy chronić przyrodę, powinniśmy być przyjaźni dla przyrody, zgadzam się z tym. Z drugiej strony tzw. Zielony Ład wywołuje szereg znaków zapytania. Czy poprzez wielkie dążenie, bardzo szybkie przełamanie, pompowanie w to wielkich środków finansowych, nie zdarzy się, że zaszkodzimy przyrodzie - mówił w Polskim Radiu 24 Evžen Tošenovský, czeski europoseł z grupy EKR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy, by prawo było zgodne z interesami Polski". Michał Woś ws. neutralności klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 08:50
- Rząd zabiega o to, żeby prawo dotyczące neutralności klimatycznej, które zostanie przyjęte w Unii Europejskiej, było zgodne z interesami Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 minister środowiska Michał Woś.
rozwiń zwiń