X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Suski: Kamińskiego nienawidzi się za ściganie skorumpowanych polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 08:17
- To jest tak, że ich ludzie mają być nietykalni, bo pewnie należą do tej "kasty" nadzwyczajnej, a kto się odważy podnieść rękę na nieuczciwych ludzi z tej "kasty", to jest do zniszczenia, i tyle - mówił w Polskim Radiu 24 o złożonym przez opozycję wniosku o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego Marek Suski, poseł PiS.
Audio
  • Marek Suski: Mariusza Kamińskiego próbowano odwołać za skuteczność ("24 pytania"/ PR24)

Sejm odrzucił w czwartek wniosek o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego. Odwołania polityka, który jest też ministrem-koordynatorem służb specjalnych, chciała Koalicja Obywatelska. Jej poseł Borys Budka uzasadniając wniosek, powiedział, że minister Mariusz Kamiński jest odpowiedzialny "za niszczenie służb specjalnych", a za jego odwołaniem powinien zagłosować "każdy przyzwoity poseł i każda przyzwoita posłanka". Dodał, że jego zdaniem służby, zamiast zapewnić porządek i bezpieczeństwo, dopuściły do wielu afer.

pap mariusz kamiński 1200.jpg
Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego

"Przyszedł Wojtunik i o aferach nie było słychać"

Mariusza Kamińskiego bronił gość Polskiego Radia 24. W ocenie Marka Suskiego, "jest do Mariusza nienawiść, ponieważ on skutecznie ściga skorumpowanych polityków, a tak się złożyło, że z każdej grupy politycznej nakrył kogoś na jakichś nieczystych sprawkach".

- Pamiętamy, jak wyrzucany był poprzednio Mariusz Kamiński, słyszeliśmy wypowiedzi Donalda Tuska, który mówił, że "nie chce słyszeć o żadnych aferach związanych z Platformą", na klubie pouczał: "rozmawiajcie tak, jakbyście byli na podsłuchu". Przyszedł Wojtunik i o aferach nie było słychać - wskazał Marek Suski.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Mariusz Kamiński: debata ws. wotum nieufności była niemerytoryczna

- Jeśli chodzi o samą działalność służb, to pan minister, wyjaśniając, jak działają służby, przedstawił bardzo rozległy raport, z którego wynika, że dzięki działalności służb odzyskaliśmy miliardy złotych, nie dopuściliśmy do ponad miliardowych strat ze względu na korupcję i ustrzegliśmy Polskę przed groźbą terroryzmu, bo ludzi podejrzanych i zamieszanych w terroryzm udało się złapać i deportować. Sukcesy są duże - być może to boli opozycję, bo oni sukcesów nie mieli - wskazał Marek Suski.

Radosław Fogiel pap 1200.jpg
Fogiel: apelujemy do Kidawy-Błońskiej o czystą i uczciwą kampanię

"Brutalna, niemerytoryczna" kampania

W rozmowie także o nadchodzącej kampanii prezydenckiej, która - zdaniem gościa Polskiego Radia 24 - "będzie taka jak w Pucku - brutalna, niemerytoryczna". - Będą oskarżenia, bluzgi, obelgi i radość opozycji z tego, że są ludzie gotowi skrytykować wszystko - przekonywał Marek Suski. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "24 pytania"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Marek Suski

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 07.35

mbl

Czytaj także

Gen. Pawlikowski: w Pucku doszło do nieeleganckiego incydentu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 19:51
- Kampania to ciężki okres dla funkcjonariuszy i to nie tylko Służby Ochrony Państwa, ale i służb z nią ściśle współpracujących jak policja czy agencja bezpieczeństwa wewnętrznego - stwierdził w Polskim Radiu 24 gen. Andrzej Pawlikowski, były szef Biura Ochrony Rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda faworytem II tury wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 03:40
Andrzej Duda jest faworytem II tury wyborów prezydenckich, niezależnie od tego, z jakim kandydatem przyszłoby mu się w niej zmierzyć - wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: dzięki Mariuszowi Kamińskiemu służby są coraz bardziej profesjonalne

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 04:43
- 4,5 tysiąca grup przestępczych rozbitych w czasie działalności pana ministra Mariusza Kamińskiego. To jemu zawdzięczamy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla koordynatora specsłużb. Jak wskazał, inną zasługą ministra jest to, że "polskie służby specjalne stają się coraz bardziej profesjonalne, dorównują najlepszym służbom zachodnim".
rozwiń zwiń