X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Zbigniew Gryglas o CPK: czas przekuć nasze położenie w sukces

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 08:22
- Wierzę w projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego, który będzie hubem na skalę europejską. Czas przekuć nasze dotychczas trudne ze względów geopolitycznych położenie w sukces - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.    
Audio
  • Zbigniew Gryglas o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Spółka odpowiedzialna za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego chce w 2020 roku stworzyć plan generalny nowego lotniska. W tym roku ma również rozpocząć się wykup gruntów pod budowę portu, który ma docelowo obsługiwać 100 mln pasażerów rocznie i być największym lotniskiem przesiadkowym w Europie Środkowo-Wschodniej. - Na naszym położeniu możemy wreszcie zarabiać i się rozwijać - tłumaczył Zbigniew Gryglas. 


cpk-1200-free.jpg
Horała: mamy ambitny harmonogram, pierwsze samoloty polecą z CPK w 2027 roku

Perspektywa dekady 

Jego zdaniem budowa CPK to odległa przyszłość, nawet dekada. - Ważne, żeby bardzo starannie przygotować proces budowy, by nie powtórzyć porażki, którą zanotowali Niemcy. Nowy port lotniczy w Berlinie jest już opóźniony o pięć lat. Wydaje się, że nie będzie efektywny i dobrze zorganizowany - tłumaczył wiceminister aktywów państwowych.

Historyczna wizja

Zbigniew Gryglas podkreślił, że do CPK należy podejść strategicznie. - To nie może być port na okres 10-20, a nawet 50 lat. Musimy myśleć w horyzoncie 100-lecia. Nasi przodkowie w okresie II RP potrafili tak działać. Wierzę, że skrócimy maksymalnie okres budowy, ale analizy muszą potrwać. To musi być hub transportowy, będą połączenia kolejowe i drogowe. Z każdego punktu kraju powinniśmy dojechać stosunkowo szybko. Przypominam sobie historyczną wizję Stanisława Staszica, który mówił, że wszelkie drogi powinny koncentrować się promieniście w centrum, by kraj łączyć, cementować i rozwijać. Tak właśnie myślimy o Centralnym Porcie komunikacyjnym - podsumował gość Polskiego Radia 24. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Zbigniew Gryglas 

Data emisji: 13.01.2020

Godzina emisji: 7.35

PR24

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CPK to nie tylko lotnisko, ale także nowa sieć kolejowa i drogowa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 15:18
Jeszcze w tym roku będzie rozpisany przetarg - i być może rozstrzygnięty - na inwentaryzację środowiskową sieci kolejowej, która połączy Centralny Port Komunikacyjny (CPK) z Warszawą, a także z Płockiem, Włocławkiem, Toruniem i Gdańskiem - zapowiedział wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.
rozwiń zwiń