X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Radosław Fogiel o protestach przed sądami: może to doprowadzić do chaosu prawnego

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 08:17
- Jeżeli teraz sędziowie, w ramach walki politycznej, zaczną nawzajem podważać swoje prawo do wykonywania zawodu, zaczną podważać prawomocne wyroki... znajdziemy się w sytuacji, gdzie nic nie jest pewne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.
Audio
  • R. Fogiel: protesty przed sądami to próba realizacji scenariusza "ulica i zagranica" (24 Pytania - Rozmowa Poranka/PR24)
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK

Przed sądami oraz przed ministerstwem sprawiedliwości odbyły się protesty po cofnięciu delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego sędziego Pawła Juszczyszyna. Wśród manifestujących byli m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska i Klaudia Jachira. We Wrocławiu Władysław Frasyniuk obrażał wyborców PiS, wznosząc wulgarne okrzyki.

wolne_sady_1200.jpg
Manifestacje przed sądami. Skandaliczne okrzyki Władysława Frasyniuka

Do sprawy odniósł się zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. - Jeżeli sędziowie skandowali takie hasła jak "Cześć i chwała sędziom niezłomnym" czy "Nasz Boże dobry, wybaw Polskę od Ziobry" to rodzi się poważna wątpliwość o apolityczność tych sędziów. Te protesty to próba wywołania wrażenia, że dzieje się coś złego. To próba realizowania tego scenariusza, o którym mówił Grzegorz Schetyna, czyli "ulica i zagranica" - mówił wicerzecznik PiS.

"Wojna wszystkich ze wszystkimi"

- Sprawa jest prosta. Chodzi o sędziego, który w sposób ewidentny przekroczył swoje uprawnienia. Organizowanie wielkich manifestacji w obronie sędziego, który podważał prawo do orzekania innego sędziego... - mówił gość Polskiego Radia 24. - To prowadzi do jakiegoś chaosu prawnego, do anarchizacji. Mam nadzieję, że to są jednostkowe przypadki. Jeżeli teraz sędziowie, w ramach walki politycznej, zaczną nawzajem podważać swoje prawo do wykonywania zawodu, zaczną podważać prawomocne wyroki...  Znajdziemy się w sytuacji, gdzie nic nie jest pewne. Wojna wszystkich ze wszystkimi - stwierdził gość Grzegorza Jankowskiego.

Podczas rozmowy poruszono również temat nowej minister sportu oraz oczekiwania na dymisję Mariana Banasia.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 02.12.2019

Godzina emisji: 07.35

Czytaj także

Sebastian Kaleta o sędzim Pawle Juszczyszynie: wprowadza chaos prawny

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 15:28
- To, co robią ci sędziowie i sprzyjający tym sędziom politycy, jest dążeniem do chaosu prawnego - mówił wiceszef MS Sebastian Kaleta odnosząc się do działań sędziego Pawła Juszczyszyna z olsztyńskiego sądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Liziniewicz: kasta sędziowska charakteryzuje się mafijnym dążeniem do jednomyślności

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 10:18
- Spór o wymiar sprawiedliwości w Polsce pokazał, że kasta sędziowsko-prawnicza charakteryzuje się mafijnym dążeniem do jednomyślności - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Agaton Koziński z "Polska The Times" i Dominik Mazur z Fundacji Republikańskiej.
rozwiń zwiń