X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W. Buda: wszystko wskazuje na to, że dziś poznamy skład nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 09:10
- Plany nowego rządu były bardzo różne. Rozstrzygały się po analizie i przyjmowaniu wielu argumentów wielu osób - mówił w PR24 Waldemar Buda, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Audio
  • Waldemar Buda: dzisiaj poznamy skład nowego rządu ("24 Pytania")
Waldemar Buda
Waldemar BudaFoto: PR24/AK

borys macierewicz 1200.jpg
1. posiedzenie Senatu. B. Borys-Damięcka wykreśliła z listy gości A. Macierewicza

Pod ostrzałem pytań Michała Rachonia gość PR24 odniósł się m.in. do sprawy skorumpowanego burmistrza warszawskich Włoch Artura W., kwestii zagospodarowania przestrzennego miasta oraz kontrowersji wokół Antoniego Macierewicza, którego prezydent Andrzej Duda wybrał na marszałka seniora nowego Sejmu.

Waldemar Buda odniósł się także do procesu kształtowania nowego rządu. - Jak będzie ostatecznie, okaże się po przedstawieniu propozycji przez premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział.

[POSŁUCHAJ] >>> Komentarz dnia: Donald Tusk, wybory prezydenckie, marszałek senior

Komentując zamieszanie wokół Antoniego Macierewicza, wiceminister odniósł się do medialnych propozycji, aby na stanowisku marszałka seniora zastąpiła go Iwona Śledzińska-Katarasińska z Koalicji Obywatelskiej. - Zdecydowanie wolę jako marszałka seniora Sejmu Antoniego Macierewicza z piękną historią opozycyjną niż Śledzińską-Katarasińską, czyli członka PZPR i redaktor w Trybunie Ludu - powiedział.

rada warszawy 663.jpg
Rada Warszawy jednogłośnie za kontrolą procedur antykorupcyjnych w mieście

"Czas skończyć z wuzetkami"

Komentując sprawę skorumpowanego burmistrza warszawskich Włoch Artura W., gość PR24 zwracał uwagę na to, że w kwestii zagospodarowania przestrzennego miasta "pozostawiono wiele uznaniowych kompetencji w rękach samorządowców". - To rodzi możliwości zachowań korupcyjnych. To ogromna kula u nogi rozwoju gospodarczego - mówił.

- Wuzetka z jednej strony pozwala na chaotyczną zabudowę, z drugiej wielokrotnie blokuje poważne inwestycje. Jeśli na podstawie wuzetki wybuduje się np. dom na środku jakiegoś terenu, może on później uniemożliwiać duże inwestycje - dodał.

[POSŁUCHAJ] >>> Christian Młynarek, radny PiS: "hojność" Artura W. polegała na wydawaniu publicznych pieniędzy

- Trzeba skończyć z wuzetkami. Ład przestrzenny to ogromna wartość, którą szanują wszystkie kraje w Europie. My również powinniśmy ją doceniać. To standard - tłumaczył Waldemar Buda.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Waldemar Buda (wiceminister inwestycji i rozwoju)

Data emisji: 08.11.2019

Godzina: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szpądrowski: zatrzymany burmistrz Artur W. nie mógł działać sam

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:01
- Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. nie mógł działać sam. Warunków zabudowy nie wydaje sam burmistrz. Świadomie lub nieświadomie inni urzędnicy w tej procedurze brali udział - powiedział w PR24 Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS. Gościem audycji był także Paweł Sawicki, radny KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu. Artur Soboń: jego droga życiowa była drogą walki o wolną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:07
- Antoni Macierewicz to jeden z założycieli naszej dzisiejszej wolnej, niepodległej Polski. Należy mu się szacunek ze wszystkich stron sceny politycznej. Jestem bardzo ciekawy słów, które z jego ust jako marszałka seniora Sejmu usłyszymy 12 listopada - powiedział w radiowej Jedynce Artur Soboń z PiS. - To duże zaskoczenie - stwierdził Dariusz Wieczorek, poseł elekt SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Macierewicz: publikacja raportu przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 08:00
Marszałek senior Sejmu IX kadencji Antoni Macierewicz powiedział, że przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej opublikowany zostanie raport z prac podkomisji smoleńskiej. - Myślę, że na początku przyszłego roku - dodał przewodniczący podkomisji.
rozwiń zwiń