X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jan Filip Libicki: dziś możemy dowiedzieć się, kto będzie marszałkiem Senatu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:10
- Już niebawem, może nawet dzisiaj, opinia publiczna dowie się, kto będzie marszałkiem Senatu. Z całą pewnością będzie to wspólny kandydat całej opozycji i z całą pewnością to będzie bardzo dobry kandydat - powiedział w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.
Audio
  • 8.11.19 J. F. Libicki: dziś możemy poznać kandydata na marszałka Senatu (PR24)
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki Foto: PR24

Po wyborach 13 października zmieniła się sytuacja w Senacie, gdzie dotąd Prawo i Sprawiedliwość miało stabilną większość. Wprawdzie partia rządząca wciąż dysponuje największą liczbą mandatów w izbie wyższej parlamentu, jednak pozostałe ugrupowania oraz senatorowie niezależni mają w sumie ponad 50 miejsc.

Jan Filip Libicki 1200.jpg
J. F. Libicki: nie zgodzę się być kandydatem na marszałka Senatu z ramienia PiS

W związku z tym ugrupowania opozycyjne, wraz z częścią senatorów niezależnych, negocjowały w sprawie wyboru wspólnego marszałka Senatu. Jak poinformował w Polskim Radiu 24 senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki, negocjacje te zmierzają ku końcowi, a być może nawet już się zakończyły.

Jan Filip Libicki: dziś być może poznamy marszałka Senatu

- Już niebawem, może nawet dzisiaj, opinia publiczna dowie się, kto będzie marszałkiem Senatu. Z całą pewnością będzie to wspólny kandydat całej opozycji i z całą pewnością to będzie bardzo dobry kandydat - powiedział Jan Filip Libicki.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] K. Karnkowski o Senacie: mniejsze partie nie chcą działać pod dyktando PO

Senator PSL-u został zapytany o to, czy wszystkie ugrupowania opozycyjne faktycznie potrafiły dogadać się w sprawie wspólnego kandydata. Jak podkreślił, w polityce zdarzyć się może wszystko, ale co do ustaleń w gronie senatorów związanych z opozycją sejmową, jest pełen nadziei.

- Miejmy nadzieję, że to, co się wydarzy w kwestii Senatu, będzie takim wydarzeniem, które spowoduje, że marszałkiem będzie przedstawiciel większości, która się w wyniku wyborów ukształtowała - podkreślił.

Zniesienie wiz do USA

Senator Jan Filip Libicki został także zapytany o to, czyim - jego zdaniem - sukcesem jest zniesienie dla Polaków wiz do USA. W odpowiedzi podkreślił, że sprawa ma dwa aspekty i żadnego z nich nie można pomijać.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Tomasz Rzymkowski: LOT cichym bohaterem zniesienia wiz do USA

- Pierwszy to praca dyplomatyczna Prezydenta Andrzeja Dudy i uważam, że może on sobie przypisywać część zasługi. A druga część zasługi należy się polskim obywatelom, którzy doprowadzili do tego, że spadliśmy pod względem odrzuceń wniosków wizowych poniżej 3 proc. - stwierdził Jan Filip Libicki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"24 pytania - rozmowę poranka" prowadził Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 7.16

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dominik Tarczyński: Donald Tusk to pospolity tchórz, traktuje służbę Polsce jak fuchę

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:45
- Donald Tusk traktuje urząd i służbę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej jako fuchę. To oburzające - ocenił w PR24 Dominik Tarczyński z PiS. - Zapisał się już w historii Polski i nie chodzi tylko o wielką tragedię smoleńską, za którą jest odpowiedzialny, ale o wszystko to, co robił w latach '80 i '90 z twierdzeniem, że "polskość to nienormalność" na czele - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Matysiak: w jednym klubie parlamentarnym jesteśmy w stanie zrobić więcej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 13:47
- Nie ma nic dziwnego w tym, że lewica stworzyła wspólny klub parlamentarny. Do wyborów też szliśmy razem, umówiliśmy się na wspólne rozwiązania i program. Wydaje się też, że takie były oczekiwania wyborców – mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak, posłanka partii Razem.
rozwiń zwiń