X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Sasin: proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu to nie jest najwłaściwszy kierunek

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:30
- Powstanie nowy resort  gospodarczy, który będzie chciał potencjał państwa tkwiący w gospodarce wykorzystać dla zwiększenia tempa wzrostu gospodarczego - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" wicepremier Jacek Sasin. - W spółkach Skarbu Państwa są ogromne walory - dodał.
Audio
  • 29.10.2019, "24 Pytania-Rozmowa Poranka". Gość: wicepremier Jacek Sasin (PiS).

Gość PR24 podkreślił, że skład nowego rządu poznamy w ok. 12 listopada, czyli blisko pierwszego posiedzenia Sejmu. Jacek Sasin pytany o personalia i o to, czy sam stanie na czele nowego Ministerstwa Skarbu, stwierdził, że "decyzje o składzie nowego rządu podejmuje premier i nasze zaplecze polityczne". - Proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu to nie jest najwłaściwszy kierunek - zauważył jednak wicepremier.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Komentarz dnia" o przymiarkach do składu nowego rządu

Potrzeba koordynacja celów w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa

Według Gościa PR24 w obecnej sytuacji gospodarczej sam nadzór na spółkami Skarbu Państwa to za mało. - To coś bardzo reaktywnego. Te spółki sobie działają, mają swoje cele. A nadzór polega na kontrolowaniu, czy wszystko prawidłowo działa. Należy zwołać Walne Zgromadzenia, skwitować, zaudytować i sprawdzić, czy wszystko jest zgodne z prawem. Myślę, że taki model nie jest najlepszy na wyzwania, które stoją przed nami - przekonywał Jacek Sasin. - Musimy zbudować taki mechanizm, który spowoduje, że te ogromne możliwości, walory, które są w spółkach Skarbu Państwa, przyczynią się do utrzymania wysokiego wzrostu gospodarczego, który mamy w Polsce, sprawią, że będzie on jeszcze większy - dodał.

Czytaj także:
Sejm korytarz sejmowy polityka free shut 1200.jpg
Jacek Sasin: Porozumienie i Solidarna Polska prawdopodobnie wskażą po dwóch ministrów

Wicepremier przypomniał o wysokich zyskach spółek Skarbu Państwa w minionych czterech latach rządów Zjednoczonej Prawicy i ambicjach obecnego obozu rządowego, żeby niwelować różnice w poziomie zamożności pomiędzy obywatelami Polski a mieszkańcami najbogatszych krajów Europy.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]  "Pewne korekty będą". Paweł Szefernaker o zmianach w rządzie

- Nie ma innej drogi niż wykorzystanie całego potencjału, który tkwi w państwie, w spółkach Skarbu Państwa. Potrzeba koordynacji tych działań, wyznaczania wspólnych celów i pilnowania, żeby te wspólne cele były przez te spółki realizowane w porozumieniu, we wspólnym działaniu. Taki resort ma być nie tylko nadzorcą, ale też inicjatorem, spoiwem dla tych wszystkich działań - powiedział w PR24 wicepremier Jacek Sasin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Dorota Kania.

Polskie Radio 24/tb

------------------------------------

Data emisji: 29.10.2019

Godzina emisji: 07.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Ociepa (Porozumienie): nie ma w obozie Zjednoczonej Prawicy zagrywek jak z piaskownicy

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 10:55
- Nie ma mowy o żadnej ostrej walce, dlatego że to, co symbolizuje obóz Zjednoczonej Prawicy, to pewna spójność - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Ociepa z Porozumienia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Müller: ponad połowa składu rządu jest zatwierdzona

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 08:50
- Będą nowe twarze. Ministrami konstytucyjnymi będą osoby, które nimi jeszcze nie były - powiedział w "Sygnałach dnia" rzecznik rządu. 
rozwiń zwiń