X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Porzucek (PiS): nie kontestujemy wyników wyborów

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 08:35
- Większość senatorów musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcą przez najbliższe długie cztery lata siedzieć tylko i narzekać, przedłużać pracę parlamentu, czy też chcą zrobić coś dobrego, wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w różnych kierunkach życia publicznego – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek – poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 23.10.19 Marcin Porzucek: mamy prawo składać protesty i z niego korzystamy.
Marcin Porzucek
Marcin PorzucekFoto: PR24/ZZ

Marcin Porzucek przypominał, że Prawo i Sprawiedliwość powtórzyło swój wynik wyborczy, ponownie zdobywając większość w Sejmie. Komentując wyniki wyborów do Senatu, zaznaczył. - Mamy prawo składać protesty i z niego korzystamy. Nie kontestujemy wyników wyborów, ale uważamy, że warto sprawdzić, szczególnie w okręgach, gdzie była niewielka różnica głosów, szczególnie głosy nieważne. Nie widziałbym złej woli osób zasiadających w komisjach, lecz raczej zwyczajne rzeczy jak zmęczenie, jakieś błędy mogły się zdarzyć – zaznaczył gość audycji.

jan Mosiński.jpg
Jan Mosiński: PiS nie podważa wyniku wyborów, protesty w trosce o transparentność

Pytany o głosy ze strony opozycji domagające się udziału instytucji międzynarodowych podczas ponownego przeliczania głosów stwierdził, że obserwowanie wyborów nie jest niczym złym. - Jeżeli będą tylko to robić w sposób nie kontestujący demokracji w Polsce, co im się zdarzało przez ostatnie lata, to nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie, większość tych instytucji już zdążała się wypowiedzieć, że co do zasady wybory w Polsce zostały dobrze przeprowadzone. Sprawdźmy to, tak by nie było wątpliwości, byśmy mieli poczucie spełnionego obowiązku – dodał poseł.

Do poniedziałkowego popołudnia do Sądu Najwyższego wpłynęły 34 protesty wyborcze - poinformował PAP Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN. Jak przypomniał protesty te można wnosić do północy we wtorek, 22 października.

KO złożyła we wtorek w SN protesty wyborcze - chce powtórzenia wyborów do Senatu w trzech okręgach: w Jeleniej Górze, Łomży i Pabianicach, gdzie wygrali kandydaci PiS. Zdaniem KO w tych trzech okręgach wybory mogły zostać przeprowadzone z naruszeniem prawa.

PiS złożył wcześniej protesty wyborcze dotyczące wyników wyborów w sześciu okręgach w wyborach do Senatu: nr 12 (jeden z okręgów w woj. kujawsko-pomorskim), nr 75 (jeden z okręgów w woj. śląskim), nr 100 (jeden z okręgów w Zachodniopomorskiem) i trzech okręgów w Wielkopolsce: nr 92, 95 i 96. PiS wnioskuje m.in. o ponowne przeliczenie głosów.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 07:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Sobolewski: opozycja podnosi larum, a sama składa protesty wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 15:56
- Złożyliśmy protest zgodnie z kodeksem wyborczym. Opozycja podniosła larum, a dziś sama złożyła trzy protesty wyborcze - mówił Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konrad Berkowicz (Konfederacja): złożyliśmy protest wyborczy zgodnie z tym, co uważamy za słuszne

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 19:28
– Domagamy się unieważnienia wyborów mimo tego, że odnieśliśmy sukces. Zgodnie z tym, co uważamy za słuszne, złożyliśmy protest wyborczy. Chodzi nam o walkę o prawdę i zasady. Dzięki temu jesteśmy wiarygodni. W powtórzonych wyborach moglibyśmy mieć klub parlamentarny – powiedział Konrad Berkowicz, poseł elekt Konfederacji.
rozwiń zwiń