X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kwieciński: Ministerstwo Skarbu Państwa jest potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 08:31
- Jest wielce prawdopodobne, że w nowy układzie rządowym, w nowym rządzie, Ministerstwo Skarbu Państwa zostanie powołane. To zależy od premiera - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, minister finansów. - Uważam, że takie ministerstwo jest potrzebne - dodał.
Audio
  • 22.10.2019 "24 Pytania-Rozmowa Poranka". Gość: Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, minister finansów

Media informują o zmianach w rządzie po wyborach. Dziennik "Rzeczpospolita" ustalił, że powstanie Ministerstwo Skarbu Państwa i dojdzie do zmian w Ministerstwie Energii. – Zmiany dotkną przede wszystkim sfer związanych z energetyką, infrastrukturą, ekologią i środowiskiem. W tych resortach można spodziewać się wymiany ministrów – podaje "Rzeczpospolita". Według niej powstanie też ministerstwo Skarbu Państwa i zajmie się nim Jacek Sasin, obecnie szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

Słabością silne rozproszenie nadzoru właścicielskiego 

- Jest wielce prawdopodobne, że w nowy układzie rządowym, w nowym rządzie, Ministerstwo Skarbu Państwa zostanie powołane. To zależy od premiera - poinformował w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, minister finansów. - Przekonywał, że "takie ministerstwo jest potrzebne". Mówił o rozproszeniu nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Nowy minister finansów, inwestycji i rozwoju: na pierwszym miejscu stabilność finansów publicznych

- Mamy doświadczenia ostatnich czterech lat. Są to dyskusje prowadzone na poziomie rządowym, politycznym i eksperckim. Jedną ze słabości był fakt silnego rozproszenia nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa. One nie dominują w polskiej gospodarce, ale odgrywają ważną rolę. Są duże, mają znacznie większą siłę kapitałową. Gdy jest rozproszony nadzór, to trudno osiągnąć dobre efekty - tłumaczył potrzebę powołania Ministerstwa Skarbu Państwa minister Jerzy Kwieciński. - Sądzę, że takie ministerstwo jest potrzebne. Taka funkcja, jaka jest w tej chwil w Kancelarii Premiera plus rozproszenie po ministerstwach, nie najlepiej służy dla wykorzystania tych spółek w polskiej gospodarce - dodał. Pytany, kto ma nowym ministerstwem kierować, stwierdził, że "wróbelki ćwierkają na ten temat i nie będzie to wielkie zaskoczenie".

Czytaj także:
Krzysztof Lipiec 1200.jpg
Krzysztof Lipiec: Mateusz Morawiecki jest kandydatem na premiera

Jerzy Kwieciński od 2018 roku jest ministrem inwestycji i rozwoju, a od września 2019 roku objął także resort finansów. Wcześniej od 2015 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w ministerstwie rozwoju, a także był pełnomocnikiem premiera do spraw funduszy europejskich i rozwoju regionalnego.

W audycji także o potrzebie repolonizacji sektora bankowego oraz perspektywach budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Więcej w nagraniu.

Audycję prowadziła Dorota Kania.

Polskie Radio 24/tb/

***

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 07:35