X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Joński: jesteśmy zdeterminowani, by zliberalizować prawo aborcyjne

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 09:20
- Będziemy przekonywać polityków Koalicji Obywatelskiej, żeby - gdy zdobędziemy władzę - zliberalizować prawo aborcyjne w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński (PO-KO).
Audio
  • 2.10.2019 "24 Pytania-Rozmowa Poranka". Gość: Dariusz Joński (KO-PO).
Dariusz Joński
Dariusz Joński Foto: PR24/AK

Były rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dziś związany z Inicjatywą Barbary Nowackiej, mówił o swojej drodze politycznej i o tym, co robił, gdy lewica w wyniku wyborów parlamentarnych 2015 roku znalazła się poza Sejmem. Mówił też o nowych politycznych możliwościach i celach, które wynikają z umowy koalicyjnej pomiędzy Platformą Obywatelską i Inicjatywą PL Barbary Nowackiej, w której władzach zasiada.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] W. Czarzasty: nie ma innej lewicy, są tylko wypychane marionetki

Cel - zliberalizować prawo aborcyjne

- Nie chcę licytować się na lewicowość, pokazaliśmy jednak z Barbarą Nowacką, że polska lewica jest w stanie wrócić do Sejmu, nie będąc w tym Sejmie - stwierdził Dariusz Joński. - Dzisiaj różne hasła lewicowe każdy pokazuje, ale gdy przez 4 lata trzeba było ciężko pracować, nie było wielu chętnych - dodał i przypomniał, że jego nowe środowisko polityczne zbierało podpisy m.in. pod projektem liberalizującym ustawę aborcyjną. - 4 lata temu lewica nie dostała się do Sejmu. Dzięki naszej walce udało się zatrzymać pomysł niektórych polityków PiS, żeby zaostrzyć prawo aborcyjne - przekonywał Dariusz Joński. - W dwóch zbiórkach zebraliśmy ponad 500 tys. podpisów. Jesteśmy zdeterminowani, aby przekonywać polityków Koalicji Obywatelskiej do tego, żeby zliberalizować prawo aborcyjne. Oczywiści w momencie, kiedy zdobędziemy władzę - dodał.

[POSŁUCHAJ W PR24] Leszek Miller: Konfederacja i PSL to potencjalni koalicjanci PiS po wyborach

Polacy chcą wzrostu płac

Gość PR24 mówił o kończącej się kampanii wyborczej, o swoich spotkaniach z wyborcami. Odniósł się do podniesienia przez rząd płacy minimalnej. Od 2020 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 2600 zł, a od 1 stycznia 2021 r. zadeklarowaliśmy 3000 zł. Minimalna stawka godzinowa w 2020 r. będzie wynosiła 17 zł.

Czytaj także:
Tomasz Żukowski 1200.JPG
Tomasz Żukowski: Lewica z "aborcji na życzenie" zrobiła główny temat

- Podniesienie płacy minimalnej do 4 tys., to dla pracodawcy ogromne obciążenie. Będzie stać na to nielicznych. Duże korporacje sobie poradzą, w to nie wątpię. Jeżeli chodzi o małych przedsiębiorców - może być z tym ogromny problem - przekonywał Dariusz Joński. Gość dodał, że Polacy, z którymi rozmawia w ramach przedwyborczych spotkań, chcą coraz więcej zarabiać, a wzrost płac jest dla nich sprawą kluczową. - Dla ludzi jest istotne, ile będą zarabiali. Ludzie pytają o podniesienie płac - relacjonował Dariusz Joński.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk

PR24/tb

____________________ 

Data emisji: 02.09.2019

Godzina emisji: 07:15

Czytaj także

Prof. Henryk Domański: wydaje się, że Lewica odstąpiła od rewolucyjnych propozycji zmian

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 10:00
Gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" mówił o sytuacji na polskiej scenie politycznej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewica przedstawiła kandydatów w Warszawie. Wkrótce liderzy ruszą w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 16:42
Lewica zaprezentowała warszawską listę przed jesiennymi wyborami. Otwiera ją lider Lewicy Razem Adrian Zandberg, "dwójką" jest rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska. Zandberg podkreślił, że w Warszawie komitet wystawia tyle samo kobiet co mężczyzn. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Piekarska: lewica zaczyna się od szacunku do drugiego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 17:11
- Lewica zaczyna się od szacunku drugiego człowieka, a obecna lewica tego nie robi. Po wielu latach w SLD nie znalazło się dla mnie miejsce na żadnej z list w 41 okręgach. Mimo to moje poglądy się nie zmieniają - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Piekarska. 
rozwiń zwiń