X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ryszard Czarnecki: Elżbieta Bieńkowska podpisała się pod antyrolniczym budżetem KE

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 09:53
- Na razie mamy na stole budżet Komisji Europejskiej na lata 2020 – 2027. Z przykrością stwierdzam, że KE przygotowała fatalny budżet. Szkoda, że pod takim antyrolniczym budżetem podpisała się komisarz Elżbieta Bieńkowska - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS.
Audio
  • 16.09.2019 "24 Pytania-Rozmowa poranka". Gość: europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).

Kandydat Polski na komisarza Janusz Wojciechowski będzie zabiegał w tym tygodniu w Strasburgu o poparcie europosłów. Ostatecznie bowiem Europarlament musi zatwierdzić całą Komisję Europejską, aby mogła rozpocząć pracę. - Moja kandydatura spotyka się z życzliwością i to napawa mnie ostrożnym optymizmem przed wysłuchaniem" - skomentował Janusz Wojciechowski.

Kandydat na komisarza, jako audytor w Europejskim Trybunale Obrachunkowym, jest też autorem raportów dotyczących rolnictwa, które były dobrze przyjmowane w Europarlamencie. A ponieważ zasiadał w komisji rolnictwa przez wiele lat, jest znany części deputowanych. 

Janusz Wojciechowski kandydatem na komisarza do spraw rolnictwa 

Przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła w Brukseli proponowany skład nowej KE z podziałek na teki. Kandydatem na stanowisko unijnego komisarza do spraw rolnictwa został były europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego wstępnie wyznaczono na 7 października, ale ostateczny terminarz wysłuchań wszystkich kandydatów na komisarzy przed komisjami parlamentarnymi ustalą w czwartek szefowie grup politycznych. Ryszard Czarnecki przypomniał, że Polska ma największy, po Grecji, odsetek ludzi zatrudnionych w rolnictwie.

Czytaj także:
Leszek Miller 663.JPG
Leszek Miller: poprę Janusza Wojciechowskiego na komisarza UE ds. rolnictwa

- Budżet jest fatalny. Teraz będziemy ten budżet korygować. To też zadanie dla nowego komisarza ds. rolnictwa. Na razie odbędą się przesłuchania w Parlamencie Europejskim, potrwają do 8 października (...) - powiedział Ryszard Czarnecki.

Gość PR24 przypomniał, że w ramach nowego budżetu, Polska miałaby otrzymać ok. jeden procent mniej na dopłaty bezpośrednie dla rolników i ok. 25 proc. mniej na fundusz rozwoju obszarów wiejskich. - Budżet zostanie wynegocjowany w roku przyszłym. Polska współtworzy koalicję krajów, dla których rolnictwo jest ważne, m.in. z udziałem Francji, Hiszpanii i  Portugalii. To wielobarwna koalicja krajów, które chcą zwiększenia budżetu na rolnictwo i jestem przekonany, że się uda - stwierdził Ryszard Czarnecki.

Polska - miejscem ludzi przedsiębiorczych

Europoseł był też pytany w PR24 o perspektywy powrotu Polaków mieszkających od lat np. w Wielkiej Brytanii. Przypomniał, że na Wyspach Brytyjskich mieszka 1.5 mln Polaków. - Już stamtąd wracają do Polski. Ich miejsce jest w naszym kraju. Nie wrócą wszyscy, nie wróci pewnie większość. Chodzi o to, żeby naszym rodakom dać w ogóle tę szansę. - Polska jest szansą dla ludzi przedsiębiorczych - powiedział Ryszard Czarnecki. 


Rozmawiał: Grzegorz Jankowski

Polskie Radio 24/tb/IAR/PAP

-------------------------

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 7.36

Czytaj także

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Ursula von der Leyen nie jest złym kandydatem

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 21:28
– Jestem zadowolony z tego, że to nie Frans Timmermans zostanie przewodniczącym Komisji Europejskiej. Dla Polski był on zupełnie nie do zaakceptowania – powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. – Proces wyboru kandydatów nie jest już łatwo sterowalny, nie jest to umowa jedynie między dwoma krajami – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Tomasz Grosse: bez Timmermansa nie byłoby tej szefowej Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 23:00
Nową przewodniczącą Komisji Europejskiej ma być obecna minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. Wskazali ją unijni przywódcy, ale musi ją jeszcze zatwierdzić Parlament Europejski. O kandydatce i unijnym szczycie, podczas którego doszło do porozumienia, w Polskim Radiu 24 mówił prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobra atmosfera spotkań". J. Wojciechowski zabiega w PE o poparcie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 08:34
Kandydat Polski na komisarza ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski będzie zabiegał w tym tygodniu w Strasburgu o poparcie europosłów. Ostatecznie bowiem Europarlament musi zatwierdzić całą Komisję Europejską, aby mogła rozpocząć pracę. We wtorek rano Janusz Wojciechowski ma spotkać się z europosłami PO i PSL.
rozwiń zwiń