X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Sellin: obserwujemy głęboki kryzys wewnętrzny naszych politycznych oponentów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 08:30
– Nastroje w Platformie Obywatelskiej nie są najlepsze, ale to nas nie usypia. Przez najbliższe 40 dni będziemy ciężko pracować. Nie chcemy popaść w puchę i uważać, że wszystko jest rozstrzygnięte – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Jarosław Sellin. Skomentował w ten sposób informację, że Małgorzata Kidawa-Błońska oficjalnie została kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. 
Audio
  • 4.09.2019. "24 Pytania-Rozmowa Poranka". Gość: Jarosław Sellin, wiceminister kultury
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowegoFoto: PR24/AK

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką KO na premiera – poinformował we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna. Jak argumentował "ludzie chcą nowej jakości, kogoś, kto będzie zajmować się ludzkimi sprawami". Według Jarosława Sellina ta sytuacja, to "gwałtowny ruch PO, który powoduje zaskakiwanie własnych wyborców". – Mówiło się, że to Grzegorz Schetyna ciągnie przywództwo całej opozycji, a tu nagle przed finałem 4-letniego sporu, przedstawia się zupełnie nowy pomysł polityczny – powiedział Jarosław Sellin. – Obserwujemy pęknięcie, głęboki kryzys wewnętrzny naszych oponentów politycznych – dodał.

Czytaj także:

Szewczak PR24 1200
Janusz Szewczak: dziś ogłaszamy dzień abdykacji Grzegorza Schetyny

Rywalizacja na programy, a nie na emocje

Jarosław Sellin mówił w Polskim Radiu 24 także o obchodach 80. rocznicy wybuchy II wojny światowej, udziale przedstawicieli rządu na uroczystościach zorganizowanych na Westerplatte przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Skrytykował brak obecności na nich Donalda Tuska, a także zaproszenie do Gdańska Fransa Timmermansa. – To prowokacja, żeby na naszą 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, zapraszać tak kontrowersyjną osobę, jak Frans Timmermans – stwierdził Jarosław Sellin.

Gość PR24 odniósł się ponadto do bieżącej sytuacji politycznej obserwowanej w trakcie trwającej kampanii wyborczej. Zauważył, że "jeśli PiS po raz drugi wygra wybory, to sytuacja emocjonalna w Polsce się uspokoi". – Ta druga strona musi w końcu zrozumieć, że PiS jest trwałym elementem polskiej sceny politycznej, a nie jakąś wpadką polskiej demokracji. Musi zrozumieć, że trzeba z nami rywalizować na programy, a nie na emocje – powiedział Jarosław Sellin.

Więcej w nagraniu.

Audycję prowadziła: Dorota Kania

Data emisji: 04.09.2019

Godzina emisji: 7.36

PR24/tb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sellin: udowadniamy, że można prowadzić ambitną politykę kulturalną, w tym historyczną

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 20:22
– Nasi poprzednicy, establishment III RP, wmawiali, że historią powinni zajmować się historycy, a nie państwo i instytucje państwowe. To błąd. Każde poważne państwo prowadzi politykę historyczną – powiedział Jarosław Sellin wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. – W ostatnich trzech latach zwiększyliśmy wydatki na polską kulturę o 1/5 – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szewczak: dziś ogłaszamy dzień abdykacji Grzegorza Schetyny

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 15:22
- Rezygnacja Grzegorza Schetyny z bycia premierem jest symboliczna. Dziś ogłaszamy jego abdykację. Może doradcy PR z dalekiego kraju doradzili mu, że z nim Koalicji Obywatelskiej nie uda się przekroczyć nawet 20 proc. poparcia - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera to zabieg marketingowy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 15:31
- Grzegorz Schetyna jest liderem PO i twarzą tego ugrupowania. Tak do końca nie będzie można o nim zapomnieć, ponieważ na pewno będzie on miał wpływ na kształt polityki realizowanej przez Koalicję Obywatelską - powiedział w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta Paweł Sałek, podkreślając, że kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera ma charakter PR-owy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

G. Napieralski: desygnowanie M. Kidawy-Błońskiej na premiera to dobry ruch

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:50
- Grzegorz Schetyna przykuł dzisiaj uwagę wokół Koalicji Obywatelskiej i pokazał, że jest na tej scenie rozgrywającym - mówił na antenie PR24 senator Platformy Obywatelskiej. - Stało się bardzo dobrze - ocenił kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera.
rozwiń zwiń