X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Małgorzata Gosiewska: Marek Falenta miał czas, żeby powiedzieć, kto stoi za tymi nagraniami

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 08:30
- Marek Falenta jest w dość trudnej sytuacji. Trudno jednak traktować jego słowa jako wiarygodne. Nie mamy nic do ukrycia. Niczego się nie obawiamy. Niech obawiają się politycy Platformy Obywatelskiej, bo to chyba tutaj mogą sięgać jego informacje - powiedziała w audycji "24 pytania - rozmowa poranka" Małgorzata Gosiewska, posłanka PiS. 
Audio
  • 11.06.2019. "24 Pytania-Rozmowa poranka". Gość: Małgorzata Gosiewska, (PiS)

- Jeśli nie będę ułaskawiony, ujawnię, kto za mną stał - napisał biznesmen Marek Falenta, skazany w aferze podsłuchowej, we wniosku o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

"Falenta przedstawia się w nim jako osoba lojalna wobec PiS i CBA, której obiecano bezkarność za odsunięcie PO od władzy" - pisze "Rz". We wniosku Falenta ma pisać, że "zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana (prezydenta - przyp. red.) formacji".

"Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły" - ma pisać według "Rz" Falenta.

Do przywołanej publikacji odniosła się Małgorzata Gosiewska. Mówiła w Polskim Radiu 24, że "była sprawa sądowa i Marek Falenta miał czas żeby powiedzieć, kto stoi za tymi nagraniami". - Gdyby współpracował z prokuraturą, to wyrok byłby inny i on sam znajdowałby się teraz w zupełnie innej sytuacji. Z jakiegoś powodu tego nie zrobił, teraz próbuje to rozgrywać. Dlatego trudno traktować jego słowa jako wiarygodne - stwierdziła. Podkreśliła, że partia rządząca niczego się nie obawia. - My nie mamy nic do ukrycia. Policja sprawnie działała. Został znaleziony, przywieziony. Niech obawiają się politycy Platformy Obywatelskiej, bo to chyba tutaj mogą sięgać jego informacje i to, co może przekazać opinii publicznej - dodała. 

Małgorzata Gosiewska w Polskim Radiu 24 odniosła się również do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Mówiła o kalendarzu wyborczym. Potwierdziła ponadto medialne informacje, że jest kandydatką klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości na funkcję wicemarszałka Sejmu. - Podchodzę do tego z pokorą, wiem, że to dodatkowe obowiązki - powiedziała.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/PAP/tb

-------------------------------

Data emisji: 11.06.19

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata dnia". Komentarze po szantażu we wniosku o ułaskawienie Marka Falenty

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 19:20
- Marek Falenta pali mosty i to wynika z paniki i jego działania nie są racjonalne - powiedział Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". - To dziennikarska bomba, ale czy polityczna, to się jeszcze okaże - stwierdziła z kolei Edyta Hołdyńska z tygodnia "Sieci".
rozwiń zwiń