X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Lisiecki (PiS): wierzę, że wygramy wybory parlamentarne

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 08:00
- Ministrowie, którzy odeszli do Parlamentu Europejskiego, byli bardzo dobrzy. To lokomotywy naszych list, ale nie ma w PiS ludzi niezastąpionych. Ci, którzy przyjdą na ich miejsce, będą mieli możliwość wykazania się. To może stanowić pewną trudność, ale wierzę, że wygramy wybory parlamentarne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki.
Audio
  • 05.06.2019 "24 PYTANIA – rozmowa poranka". Gość: Paweł Lisiecki (PiS).

Prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu była konieczna w związku z tym, że część dotychczasowych członków Rady Ministrów została wybrana na europosłów.

Według Pawła Lisieckiego w ostatniej rekonstrukcji rządu "rewolucji nie ma". - Rząd został tak zrekonstruowany, żeby resorty do końca kadencji funkcjonowały tak jak do tej pory. Pojawiło się kilka osób młodych, poniżej 30. roku życia. Premier Mateusz Morawiecki uznał, że warto tym ludziom zaufać - stwierdził.

Gość Polskiego Radia odniósł się do zarzutu stawianego zdymisjonowanej minister finansów Teresie Czerwińskiej, że zasiadając w rządzie, "była mało widoczna".

- Zarzut, że minister jest niewidoczny, to śmieszny zarzut. Minister musi przede wszystkim skutecznie wykonywać swoje obowiązki - przekonywał Paweł Lisiecki. Teresę Czerwińską, o której odejściu mówiło się od dawna, zastąpił Marian Banaś, dotychczasowy sekretarz stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej, generalny inspektor informacji finansowej oraz pełnomocnik rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych. Paweł Lisiecki uznał "za całkiem rozsądne" powierzenie Marianowi Banasiowi kierowania resortem finansów.

- Marian Banaś wcześniej był pracownikiem m.in. Najwyższej Izby Kontroli, odpowiadał za Krajową Administrację Skarbową, zajmował się kwestią pozyskiwania środków do budżetu. Pilnował, żeby budżet się dopinał - wyliczał osiągnięcia nowego członka rządu Paweł Lisiecki.

Jacek Sasin został powołany na stanowisko wicepremiera, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. Elżbieta Witek - na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, zastępując Joachima Brudzińskiego. Marian Banaś - na stanowisko ministra finansów, zastępując Teresę Czerwińską. Bożena Borys-Szopa - na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, zastępując Elżbietę Rafalską. Dariusz Piontkowski będzie natomiast ministrem edukacji narodowej i zastąpi Annę Zalewską. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i Michał Woś zostali powołani na stanowiska ministrów - członków Rady Ministrów.

Wszyscy ministrowie, z wyjątkiem Teresy Czerwińskiej, którzy zostali odwołani we wtorek przez prezydenta, uzyskali mandaty posłów do Parlamentu Europejskiego.

Więcej w całej audycji.

Audycję prowadziła Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/tb

---------------------------

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. "Teraz jest czas na młode wilki"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 19:31
W związku z wynikami wyborów do europarlamentu, 4 czerwca ma się odbyć rekonstrukcja rządu. - Odchodzą bardzo poważne "figury". Myślę o Beacie Szydło i o ministrze Joachimie Brudzińskim. Teraz jest czas na "młode wilki" - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli. O planowanych zmianach w czwartkowej "Debacie dnia" dyskutowali ponadto: Anna Sarzyńska (TVP) i Adam Buła ("Polska The Times").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Piekarz o rekonstrukcji rządu: to ekipa kontynuacji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 11:45
Prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. - Mamy rząd kontynuacji. Rząd sprinterski, który w dobrym tempie ma dojechać do wyborów w październiku - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica. Rekonstrukcję rządu komentował również prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: dalej będę koordynował cały proces legislacyjny rządu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 16:00
- Jestem w rządzie od półtora roku, odkąd premierem został Mateusz Morawiecki. Wtedy zostałem powołany na szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. Teraz dalej będę koordynował cały proces legislacyjny rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, w pierwszej rozmowie po powołaniu na stanowisko wicepremiera.
rozwiń zwiń