more_horiz

Adam Bielan: Grzegorz Schetyna postawił polityków SLD przed faktem

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 08:45
- Grzegorz Schetyna stosuje politykę wrogich przejęć, ostatnio próbował przejąć klub Nowoczesnej. To jednak nie do końca mu się udało – mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. Zdaniem polityka Porozumienia, w podobny sposób lider PO chce doprowadzić do współpracy z SLD. 
Audio
  • 06.02.19 Adam Bielan o podpisaniu deklaracji "koalicji europejskiej dla Polski".

- Żeby decydować o przyszłości Europy, potrzebna jest godna reprezentacja Polski w Unii Europejskiej, w Parlamencie Europejskim - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas podpisania z byłymi premierami i ministrami, wspólnej deklaracji w sprawie wyborów do PE. W piątkowej konferencji uczestniczyli byli premierzy i byli ministrowie, w tym: Kazimierz Marcinkiewicz, Radosław Sikorski, Leszek Miller, Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka, Jerzy Buzek, którzy podpisali deklarację na rzecz "koalicji europejskiej dla Polski".

Adam Bielan komentował podpisanie deklaracji przez polityków opozycji. - Grzegorz Schetyna postawił polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej przed faktem dokonanym, zapraszając trzech byłych premierów lewicy i zmuszając niejako SLD do dołączenia do tego obozu. Zobaczymy jak zareaguje Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna, ale widać wyraźnie, że Grzegorz Schetyna w ramach Koalicji Europejskiej nie uznaje żadnych demokratycznych procedur, rządzi bardzo autorytarnie. To jest o tyle zabawne, że sam zarzuca to swoim konkurentom - podkreślał wicemarszałek Senatu.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał również wagę nadchodzących wyborów. - Jeżeli ten obóz, który programowo niewiele łączy, przegra po raz kolejny, zostanie złamany. Dojdzie do pewnych przegrupowań, może ruch Roberta Biedronia przejmie przywództwo. Ale będziemy mieć kilka lat spokoju. Natomiast jeśli wygra, będziemy mieć to, co Grzegorz Schetyna mówi wprost: vendettę, kontrrewolucję, wsadzanie ludzi do więzień, wojnę z kościołem, wojnę ideologiczną i religijną. Więc są to bardzo ważne wybory - zaznaczył Adam Bielan.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

Data emisji: 6.02.19

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dziedziczak: Prawo i Sprawiedliwość to partia proeuropejska

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 10:09
- Prawo i Sprawiedliwość jest partią proeuropejską. Przypomnę, że kiedy w 2003 roku było referendum akcesyjne, Jarosław i Lech Kaczyńscy wzywali do głosowania na "tak". Matteo Salvini, jako lider polityczny Włoch również nie zgłasza postulatów o wyjściu ze Wspólnoty i chce w niej działać - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski po wpisie Donalda Tuska: PO powinna uderzyć się w pierś i spalić się ze wstydu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 18:48
- Droga Platformo Obywatelska uderzcie się w piersi, bo powinniście się spalić ze wstydu. Za rządów Donalda Tuska były zakładane setki podsłuchów dziennikarzom, politykom, a nawet żonom polityków - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Suski. Szef gabinetu politycznego premiera odniósł się do twitterowego wpisu przewodniczącego RE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: Okrągły Stół był jednym z największych zwycięstw rozsądku w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 08:02
- Na ostatnie trzydzieści lat i na Okrągły Stół patrzę bardzo dobrze. 1989 rok był jednym z największych zwycięstw rozsądku w Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń