more_horiz

Piotr Zgorzelski: minister rolnictwa to gawędziarz. Nie potrafi odpowiedzieć na problemy wsi

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 07:37
- Wieś i polskie rolnictwo są potrzebne PiS-owi tylko wtedy, kiedy zbliżają się wybory - mówił Piotr Zgorzelski na antenie Polskiego Radia 24. Poseł PSL ocenił politykę rolną Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 23.08.18 Piotr Zgorzelski o polityce rolnej PiS (PR24)
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: PR24/PJ

Polskiemu Stronnictwu Ludowemu nie podoba się polityka ministrów rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Ugrupowanie krytykowało Krzysztofa Jurgiela, a nowy szef resortu Jan Krzysztof Ardanowski mógł się cieszyć kredytem zaufania, ale okazało się, że na krótko. - Ten minister jest bardziej gawędziarzem niż praktykiem w działaniu, co pokazuje to, że nie potrafi odpowiedzieć na realne potrzeby polskiej wsi - powiedział Piotr Zgorzelski.

Na ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki krytykował dorobek koalicji PO-PSL. Poseł nie zgadza się z negatywnymi opiniami. - Polskie Stronnictwo Ludowe do 2016 roku zadbało o to, żeby do polskiej wsi wpłynęły potężne środki z UE na rozwój obszarów wiejskich, ale także na dopłaty bezpośrednie - powiedział i dodał, że takie działanie partii "musiało zmienić oblicze polskiej wsi".

Piotr Zgorzelski podkreślał też znaczenie haseł socjalnych dla jego partii. - Jesteśmy jedyną partią opozycyjną, która może mówić, że zagłosowała za 500 plus - zaznaczył. Zapowiedział również, że gdyby PSL to doszedł do władzy to zachowa program 500 plus.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/msze

---------------------------

Data emisji: 23.08.18

Godzina emisji: 7.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jako jedyne ugrupowanie polityczne będące w opozycji zagłosowaliśmy za programem 500+"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 18:09
W Sejmie odbywa się debata nad wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło oraz minister Elżbiety Rafalskiej. O stanowisku Polskiego Stronnictwa Ludowego wobec polityki społecznej rządu mówił w Rozmowie PR24 poseł Piotr Zgorzelski.
rozwiń zwiń