X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Była szansa, że instytucje UE pomogą Polsce w prowadzeniu śledztwa smoleńskiego”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:15
- Skoro Komisja Europejska tak się troszczy o kwestie praworządności w Polsce to dostała taśmę, z której wynika, że ta praworządność - przynajmniej w obszarze badania prawdy o Smoleńsku - była łamana – powiedział w audycji 24 Pytania europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do taśm ujawnionych przez telewizję Republika i unijnych debat poświęconych praworządności w Polsce.
Audio
  • 14.11.17 Ryszard Czarnecki o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej i unijnych debatach na temat Polski
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Foto: PR24/PJ

Telewizja Republika ujawniła fragmenty rozmów Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego pod przewodnictwem Jerzego Millera, badającej przyczyny techniczne katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

Według  telewizji, z rozmów wynika, że „wbrew faktom komisja pod przewodnictwem Jerzego Millera stwierdziła obecność generała Andrzeja Błasika w kokpicie Tupolewa tuż przed rozbiciem się maszyny”.

Jak stwierdził Ryszard Czarnecki, na jego interpelację Komisja Europejska we wrześniu 2010 roku odpowiedziała, że jest gotowa wesprzeć polski rząd jeśli chodzi o pomoc w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej pod warunkiem, że rząd w Warszawie o to wystąpi.

- W grudniu 2010 roku jeszcze dobitniej powiedział to ówczesny przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Była wielka szansa, że instytucje europejskie pomogą Polsce w prowadzeniu tego śledztwa, pomogą w wymuszeniu na Rosji Putina ujawnienia pewnych rzeczy. Z tej możliwości oferowanej dwukrotnie przed Komisję Europejską ówczesne władze nie skorzystały – mówił gość.

Odniósł się także do kolejnej debaty w sprawie praworządności w Polsce, która ma się wkrótce odbyć na forum europejskim. - Nie możemy się spodziewać niczego nowego, niczego dobrego. To kolejna tura w ciągu parunastu ostatnich miesięcy, kolejna tura rytualnych zaklęć, potępień Polski – stwierdził Czarnecki.

- Z tych debat wynika figa z makiem, kompletnie nic. Sankcje mają się tak do rzeczywistości jak potwór z Loch Ness, którego nikt nie widział chociaż od lat się o nim mówi. Od gadania sankcji nie będzie. Nawet jeśli art. 7 zostanie uruchomiony, do sankcji potrzeba jednomyślności, a szereg państw członkowskich Unii Europejskiej we własnym interesie nie będzie głosować za sankcjami wobec Polski, bo takie sankcje mogą dotknąć jutro także ich – podsumował europoseł.

Gość mówił także o wpływach Rosji we współczesnej Europie.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Data emisji: 14.11.17

Godzina emisji: 7:35

Czytaj także

Cezary Gmyz: Nowe stenogramy są efektem manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 18:02
Biegli Prokuratury Wojskowej przedstawili nowe stenogramy dotyczące katastrofy prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się pięć lat temu pod Smoleńskiem. Cezary Gmyz, publicysta tygodnika Do Rzeczy i dziennikarz Republiki TV stwierdził w Polskim Radiu 24, że nowe stenogramy to efekt rosyjskiej manipulacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Katastrofa smoleńska to najbardziej dzielący problem w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:23
7. rocznica tragedii smoleńskiej, raport podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zamach w Dortmundzie – to tematy tygodnia, które w Polskim Radiu 24 komentowali Wojciech Reszczyński (Polskie Radio), Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej), Adam Buła (Polska The Times).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Millera podejrzana o zaniedbania. Doniesienie MON do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 19:30
MON chce, aby śledczy przyjrzeli się pracom komisji Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej. O tym czy mogło dojść do popełnienia przestępstwa mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Pałka - redaktor naczelny portalu Rebelya.pl i dziennikarz TVP Info.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W miejscu katastrofy smoleńskiej Rosjanie chcą zbudować gazociąg. "Typowo sowiecka złośliwość”

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 09:31
Wstęp na miejsce katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem jest zabroniony. Według informacji podanych przez reportera Polsat News Tomasza Kułakowskiego. Ze zdjęć opublikowanych przez dziennikarza wynika, że teren jest ogrodzony, a zawieszone tablice ostrzegawcze informują, że prowadzone są na nim prace poszukiwawczo-konstrukcyjno-montażowe związane z budową magistrali gazociągowej. O działaniach Rosjan mówili w audycji Debata Poranka publicysta Marek Król, Wojciech Korkuć i Sebastian Gajewski z Cetrum i. Daszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stenogramy z komisji Millera. „Z premedytacją wrabiano generała Błasika”

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:07
Telewizja Republika ujawniła w poniedziałek fragmenty rozmów z posiedzenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z 19 maja 2011 roku. Dotyczą one sposobu ustalania przez komisję rzekomej obecności gen. Andrzeja Błasika w kokpicie Tu-154 tuż przed katastrofą smoleńską. O stenogramach z prac tzw. komisji Millera mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej”.
rozwiń zwiń