X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Barbara Nowacka: apeluję, by uwolnić Koreańczyków od cierpień

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 08:15
Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido i po pokonaniu 2000 kilometrów zakończył lot w Pacyfiku. – Apeluję do wszystkich mocarstw cywilizowanego świata, by uwolnili Koreańczyków Północnych od cierpień – podkreślała w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Barbara Nowacka, polityk lewicy.
Audio
  • 15.09.2017 Barbara Nowacka: „Przez wiele lat była zgoda na milczenie o Korei Północnej”

Gość mówiła, że nie może zrozumieć, dlaczego Zachód toleruje piekło, które kolejny Kim tworzy swoim obywatelom. – Zgoda była na wiele lat milczenia o Korei Północnej, wysyłanie żywności tam, gdzie ludzie siedzą w obozach koncentracyjnych to skandal i wola o pomstę do nieba – wskazywała.

W ocenie Barbary Nowackiej, "najwyższy czas, by w Korei Północnej wprowadzić takimi siłami, jak się da, próbę demokratycznego ustroju". – W Korei nie będzie innego wyjścia. To, co się dzieje dzisiaj oznacza, że jeśli nie zadziała się teraz, to najpierw będą wielkie ofiary w cywilach w krajach sąsiadujących, w tym jak widać pierwsza będzie Japonia – zaznaczyła.

Barbara Nowacka odniosła się także do sytuacji na lewicy. Jak tłumaczyła, "gdyby zsumować w sondażach Razem i SLD, to skaczą nawet nad kilka partii, będących częścią Zjednoczonej Prawicy". Gość podkreśliła jednak, że nie wie, czy opozycja się zjednoczy i czy to ma sens. – Jestem zwolenniczką tego, byśmy wygrali wybory z PiS-em konkretną wizją, ale niekoniecznie na siłę wchodząc w alianse tam, tam gdzie wejść w nie nie można – podsumowała.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/ip

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 15.09.2017

Godzina emisji: 7:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys północnokoreański: "To konflikt o panowanie nad światem"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 11:11
Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się w poniedziałek w trybie nadzwyczajnym w związku z przeprowadzoną w niedzielę przez Koreę Płn. próbą broni jądrowej. Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley wezwała Radę do wywarcia jak najsilniejszego nacisku na Koreę Płn. O reakcjach na próbę bomby wodorowej Korei Płn. mówił amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna próba rakietowa północnej Korei. "Chiny i Rosja muszą zademonstrować, że nie tolerują nieodpowiedzialnych prób rakietowych"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 08:10
Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido i po pokonaniu 2000 kilometrów zakończył lot w Pacyfiku - potwierdziły władze Japonii i Korei Południowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna wystrzeliła kolejną rakietę. "Może dojść do tragedii na skalę Hiroszimy"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 09:12
Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę rakietową. Pocisk przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido i po pokonaniu 2000 kilometrów zakończył lot w Pacyfiku. Niespełna dwa tygodnie temu komunistyczna Korea przeprowadziła szóstą już próbę nuklearną. W czwartek zaś zagroziła użyciem broni jądrowej przeciwko Japonii i USA. O działaniach Korei Północnej mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o próbie rakietowej Korei Północnej. "Prawdopodobieństwo globalnego konfliktu już nie jest zerowe"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 09:11
Stany Zjednoczone potępiły Koreę Północną za najnowszy test rakiety balistycznej. Pocisk wystrzelony nad ranem czasu lokalnego przeleciał nad Japonią i wylądował w wodach Pacyfiku. Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson określił działania Pjongjangu mianem prowokacyjnych. O działaniach Korei Płn. w Debacie Poranka rozmawiali Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna) i Piotr Semka (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń