X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marcin Kierwiński (PO): Antoni Macierewicz kłamie w sprawie Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 08:10
Minister obrony złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie działalności byłego premiera Donalda Tuska, dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jak tłumaczył rzecznik rządu, pojawił się w nim zarzut działania na szkodę RP. – Minister Macierewicz kłamie w sprawie Smoleńska. Ma problemy wewnętrzne i w ten sposób się ratuje – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • 22.03.2017 Marcin Kierwiński (PO): wszyscy widzą skalę demontażu MON przez ministra Macierewicza
Marcin Kierwiński, foto: PR24MR
Marcin Kierwiński, foto: PR24/MR

Zdaniem rzecznika rządu, błędem było zastosowanie przez rząd Donalda Tuska Konwencji Chicagowskiej do wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Z tego powodu - jak mówił rzecznik - nie można było w pełni przeprowadzić postępowania wyjaśniającego. - Nie było dostępu do dowodów, do wraku - mówił Rafał Bochenek. Nie można też było odwołać się od raportu rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego – wyliczał.

Zdaniem Marcina Kierwińskiego, „minister Macierewicz w swoich kłamstwach już tonie i stara się ratować w sposób nieumiejętny, stawiając zarzuty”. Podkreślił, że polscy naukowcy mieli dostęp do wszystkich dowodów, w tym wraku. – Wszystkie czarne skrzynki były porównywane i zawierają dokładnie te same informacje. Jeśli ktoś twierdzi, że polscy eksperci nie badali wraku, kłamie, to zostało już wielokrotnie udowodnione – zaznaczył.

Jak mówił poseł, wszyscy widzą skalę demontażu państwa, MON przez Antoniego Macierewicza, ponadto mamy do czynienia z pełną kompromitacją podkomisji smoleńskiej. – Ta komisja nic nie zrobiła, a minister Macierewicz, ponieważ zbliża się kolejna rocznica smoleńska, ucieka do przodu, stawia poważne zarzuty, składa zawiadomienie do prokuratury, by pokazać elektoratowi: „jestem cały czas ważny” – wskazywał. Dodał, że „prokuratura nawet nie podjęła czynności, bo taka jest wartość tych pseudorewelacji”.

Gość odniósł się także do odwołania gen. Janusza Bojarskiego ze stanowiska szefa Akademii Obrony NATO w Rzymie. W jego ocenie, to „idealny przykład tego, jak działalność ministra Macierewicza szkodzi polskiemu państwu”. – Odwołany jest człowiek z prestiżowego miejsca, to miejsce
Polska straciła, przez fobie Macierewicza. Jeżeli nasi sojusznicy z NATO uważają, że generał ma predyspozycje, by być szefem jednej z instytucji, a my uważamy, że tak nie jest, to sami sobie wystawiamy świadectwo – podsumował.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/ip

_________________

24 pytania - wszystkie audycje 

Data emisji: 22.03.17

Godzina emisji: 7:33

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: będzie prawda o Smoleńsku, łotrzy przegrają

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 21:43
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił podczas obchodów 83. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, że należyte uczczenie pamięci jej ofiar i ujawnienie prawdy o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku, jest już bliskie. - Będzie wolna Polska, będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami, którzy tutaj czymś rzucają, ale powtarzam nic wam to nie pomoże - mówił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON zarzuca Tuskowi zdradę dyplomatyczną. Jest zawiadomienie o przestępstwie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 15:08
Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Ma ono związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. Informację tę potwierdził na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie i sędzia Adam Tomczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o zarzutach szefa MON wobec Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 18:22
Minister obrony, Antoni Macierewicz, złożył do prokuratury zawiadomienie dotyczące działań byłego premiera Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej. W Debacie Dnia sprawę komentowali Leszek Jażdżewski z „Liberte!” i Grzegorz Jankowski z „Do Rzeczy” i „Superstacji”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie Dnia: Zarzuty szefa MON wobec Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 21:18
Brak gwarancji udziału polskich przedstawicieli we wszystkich czynnościach na miejscu katastrofy smoleńskiej oraz brak zwrotu wraku Tu-154M – to zaniechania, na które szef MON, Antoni Macierewicz, wskazuje w zawiadomieniu do prokuratury ws. działań premiera Donalda Tuska, jako szefa rządu. Sprawa była głównym tematem Podsumowania Dnia.
rozwiń zwiń