X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Komentarze po konwencji PiS. "Mamy walkę o niezdecydowany elektorat"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 19:06
- Obietnice socjalne niekoniecznie muszą mobilizować elektorat PiS, który jest zmobilizwany. Było to widać przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mamy do czynienia z walką o elektorat, który zazwyczaj w wyborach nie bierze udziału lub jest niezdecydowany - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron (Super Express). Propozycje przedstawione na konwencji PiS w Lublinie skomentowała również Joanna Miziołek (Wprost).    
Audio
Prezes partii Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w hali Globus w Lublinie.
Prezes partii Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w hali Globus w Lublinie. Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Płaca minimalna na poziomie trzech tysięcy złotych pod koniec przyszłego roku, trzynasta i czternasta emerytura od 2021 roku, a także podniesienie dopłat bezpośrednich dla rolników do poziomu Unii Europejskiej - to propozycje Prawa i Sprawiedliwości, które na konwencji programowej w Lublinie lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Antoni Macierewicz o programie PiS: model państwa dobrobytu

Mirosław Skowron zwrócił uwagę, że tak znacząca obietnica podniesienia płacy minimalnej może być błędem. - Politycy od zawsze obiecywali i niewiele z tego wynikało. PiS zmieniło to podejście, obiecało 500 plus i to zrealizowało. To każe traktować tego typu obietnice poważniej. Jestem w szoku, że zaszło to aż tak daleko. Jeśli PiS zamierza w ciągu czterech lat podnieść płacę minimalną o 1750 złotych, to jest to skok na głęboką wodę. Wyborcy dobrze do tej pory oceniali PiS za zrealizowane obietnice. Zastanawiam się, czy ewentualne niezrealizowanie tej obietnicy nie będzie progiem rozczarowania - powiedział publicysta. Jego zdaniem podwyżka o 1750 złotych przy założeniu, że idzie spowolnienie gospodarcze wydaje się zbyt daleko idącą.

Nie zgodziła się z nim Joanna Miziołek. - Swoimi propozycjami PiS mobilizuje swój twardy elektorat oraz elektorat interesu, który już pozyskało. Elektorat interesu nie jest zaniepokojony, on weźmie więcej - tłumaczyła. Jej zdaniem propozycje PiS adresowane są do konkretnych ludzi. - Nie do tych, których Jarosław Kaczyński chce pozyskać. Ponieważ przy okazji obietnic socjalnych stawiane są też tezy ideologiczne. Prezes PiS stawia tylko na swoich i widzi, że ten elektorat jest bardzo szeroki, że znacząco się powiększył. Chodzi tylko o to, by poszedł do wyborów i zagłosował - dodała Joanna Miziołek.    

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Jarosław Kaczyński: dla PiS najważniejsze są rodzina oraz naród

Podczas konwencji PiS zapowiedziano również między innymi plan budowy 100 obwodnic, fundusz dla placówek oświatowych i remont 150 dworców kolejowych.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji Wróżenie z faktów był Łukasz Warzecha.

Data emisji: 8.09

Godzina emisji: 18.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń