X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wróżenie z faktów". M. Gierej: narracja związana z LGBT nie sprzyja G. Schetynie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 20:00
Goście Łukasza Warzechy rozmawiali między innymi o opozycji na polskiej scenie politycznej. Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") uważa, że "Grzegorz Schetyna doszedł do wniosku, że przechył PO w lewo był zbyt mocny", Mariusz Gierej (mPolska24) ocenił, że narracja związana z LGBT "nie sprzyja" liderowi Platformy.
Audio
  • 28.07.2019 Wróżenie z faktów. Kamila Baranowska: tematy światopoglądowe służą PiS
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna Foto: PlatformaObywatelska/Twitter

Nie doszło do utworzenia szerokiego frontu partii opozycyjnych przed wyborami parlamentarnymi. Jesienią na oddzielnych listach będą politycy Koalicji Obywatelskiej, działacze lewicowi i środowiska związane z PSL.

Mariusz Gierej: szef PO ws. LGBT oddał pole lewicy

Mariusz Gierej (mPolska24) ocenił, że "sytuacja Platformy Obywatelskiej się dosyć skomplikowała, na życzenie Grzegorza Schetyny". Dziennikarz uważa, że "manewry" ugrupowań opozycyjnych doprowadziły do pewnej "legitymizacji" Prawa i Sprawiedliwości.

- Zaczęło się już niuansowanie tych narracji. De facto może to doprowadzić do tego, że po wyborach jesiennych, jeżeli PiS zabraknie paru głosów, będzie je "łowił" wśród formacji, które się dostaną do parlamentu. - Nie wykluczam, że PSL, czy nawet Lewica, pójdą z PiS rządzić - ocenił gość PR24.

schetyna_wieliczka1200.jpg
Grzegorz Schetyna odpowiada na wezwanie Jarosława Kaczyńskiego

Dodał, że liderowi PO "nie sprzyja narracja LGBT". - On się z niej wycofał, nie wziął udziału w przepychankach światopoglądowych, oddając pole lewicy - zaznaczył Mariusz Gierej.

Kamila Baranowska: tematy światopoglądowe służą PiS

- Tematy światopoglądowe przynosi rzeczywistość, nie wywołuje ich żadna ze stron sporu politycznego. Nie są do końca komfortowe i do końca przewidywalne - oceniła Kamila Baranowska ("Do Rzeczy").

W opinii publicystki, sprawy światopoglądowe "służą PiS". - Bardzo działają na elektorat, mobilizują go, a to jest coś, czego politycy PiS się bali: że ich elektorat może się zdemobilizować w obliczu bardzo dobrych wyników w wyborach europejskich i sondażach - oceniła.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szef KPRM: apelujemy do lidera PO o wyliczenia propozycji programowych

Kamila Baranowska jest zdania, że Grzegorz Schetyna w kwestii dyskusji nt. LGBT "znalazł się w trudnej sytuacji". Wskazała, że kiedy liderem PO był Donald Tusk, pilnował, żeby partia "nie miała przechyłu w żadną ze stron". - Chyba Grzegorz Schetyna po wyborach europejskich doszedł do wniosku, że ten przechył w lewo był za mocny - oceniła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której mowa była m.in. o kandydaturze Krzysztofa Szczerskiego na komisarza w UE, kandydaturze  i kondycji pozostałych partii opozycyjnych.

Rozmawiał Łukasz Warzecha.

PR24/msze

____________________ 

Data emisji: 28.07.2019

Godzina emisji: 18:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wróżenie z faktów". Publicyści o rozmowach koalicyjnych partii opozycyjnych

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 19:53
- W Polskim Stronnictwie Ludowym zwycięża zdecydowanie nurt samodzielnego startu w wyborach. Oczywiście Robert Biedroń i koalicja z Wiosną są bardzo wygodnym pretekstem, aby ostatecznie zerwać rozmowy prowadzone z Koalicją Obywatelską. Jeśli PSL będzie się z kimś dogadywał to z Kukiz’15. Politycy mają świadomość, że koalicja z PO nie przynosi rzeczywistych zysków – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska (TVP). Gościem Łukasza Warzechy był także Dariusz Grzędziński (Fakt).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Miziołek o Szóstce Schetyny: PO musi jeszcze przejść przez swój czyściec

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 16:57
- Największym problemem Platformy Obywatelskiej nie jest program, ale wiarygodność. PO musi przejść przez swój czyściec - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Miziołek (Wprost). Wyborczy program opozycji skomentował również Sławomir Jastrzębowski. 
rozwiń zwiń