X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wróżenie z faktów. Szanse Koalicji Europejskiej w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 19:35
W programie Łukasza Warzechy Mirosław Skowron ("Super Express") Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") mówili o konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie. Ocenili również szanse ugrupowania w starciu z PiS w wyborach do europarlamentu oraz możliwość jego przetrwania w takiej formie do kolejnych wyborów.
Audio
Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc i współlider Partii Zielonych Marek Kossakowski podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie
Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc i współlider Partii Zielonych Marek Kossakowski podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej w RzeszowieFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie powiedział, że wierzy, iż Polscy wybiorą dla Polski "Europę i sukces". Zadał też pięć pytań liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pytał m.in o dymisje szefów MEN i MON. 

Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") ocenił, że podczas konwencji lider PO Grzegorz Schetyna "nie miał nic do zaoferowania poza pięcioma pytaniami". Jego zdaniem Koalicja Europejska "ma dużo gorszą kampanię" od partii rządzącej, a różnice wewnątrz ugrupowania "są olbrzymie", czego przykładem, w jego opinii jest odejście Jana Rulewskiego z PO. - Takich osób o rodowodzie solidarnościowym i poglądach konserwatywnych jest dużo więcej - mówił.

- Jednego dnia przedstawiciel jakiejś partii w Koalicji atakuje kościół czy chce wprowadzać inne kwestie liberalne obyczajowo, drugiego dnia Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że idzie do Europy z chrześcijańskimi wartościami. Zupełne pomieszanie z poplątaniem - wskazał dziennikarz. - Jednym bonusem jest to, że się zjednoczyli, idą razem i są antypisowscy. To jest ich przesłanie - ocenił. 

Mirosław Skowron ("Super Express") ocenił z kolei, że programowe zapowiedzi "są PO nieprzydatne do niczego". - Platforma może zyskiwać jak największą grupę zwolenników, którzy są zainteresowani odsunięciem PiS od władzy, tylko wtedy, kiedy nie zajmie stanowiska w żadnej istotnej kwestii. Kiedy je zajmie to ogranicza sobie elektorat - powiedział dziennikarz. 

- Ludzie dobrze sobie zdają sprawę z tego, że w eurowyborach, niezależnie od tego jakie będzie poparcie dla Koalicji Europejskiej, to wpływ akurat tych wyborów na odsunięcie PiS od władzy będzie żaden - powiedział Mirosław Skowron. Ocenił, że wyniki majowego głosowania "będą miały wagę jako ważny sondaż przed jesiennymi wyborami do polskiego parlamentu".

Więcej w całej audycji, w której mowa też była o konwencji PiS, Strajku Nauczycieli i kwestii wprowadzenia w Polsce waluty euro.

Audycję prowadził Łukasz Warzecha.

PR24/msze

____________________ 

Data emisji: 14.04.2019

Godzina emisji: 18:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Europejska i co dalej? Publicyści o najnowszych sondażach

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 19:21
Najnowsze badania poparcia dla partii politycznych niezmiennie pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Europejska są najbardziej popieranymi ugrupowaniami przed wyborami do PE. Dalsze miejsca w tych zestawieniach mocno się różnią. Kto jeszcze będzie miał swoich przedstawicieli w europarlamencie? Debatowali o tym Piotr Górski (Res Publica Nowa) i Piotr Grzybowski (Radio Warszawa).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

7x24. Senator Jan Rulewski odszedł z klubu parlamentarnego PO. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:34
"Moja walka z komuną zaczęła się 40 lat temu, po drugiej stronie barykady był wówczas pan Zemke, który pisał o mnie artykuły. I teraz kierownictwo partii poleca mi, bym roznosił ulotki pana Zemkego, nie będę tego robić" - argumentował swoje odejście z Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski. Decyzję senatora w Polskim Radiu 24 komentowali politycy.
rozwiń zwiń