X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rząd znalazł rozwiązania, aby uniknąć podwyżek cen prądu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 20:20
Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że rząd znalazł rozwiązania, które umożliwią uniknięcie podwyżek cen prądu dla odbiorców. To obniżka akcyzy na energię z 20 do 5 złotych oraz obniżenie tak zwanej opłaty przejściowej o 95 procent. O sprawie mówili goście Polskiego Radia 24 Karol Gac, doRzeczy i Mariusz Gierej, mpolska24.pl  
Audio
  • 23.12.18 Rząd znalazł rozwiązania, aby uniknąć podwyżek cen prądu
Energochłonne firmy otrzymają rekompensatę za wzrost cen prądu.
Energochłonne firmy otrzymają rekompensatę za wzrost cen prądu.Foto: Pixabay

Według nowelizowanych przepisów stawka akcyzy na energię elektryczną wyniesie 5 złotych za megawatogodzinę. Przepisy zmieniają także opłatę przejściową. Chodzi konkretnie o ustawę o zasadach pokrywania kosztów powstałych u wytwórców w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych sprzedaży mocy i energii elektrycznej.

- Dopiero w styczniu zobaczymy, jak to wszystko się ułoży. Nasuwa się pytanie, czy nie jest to tylko sztuczne obniżenie cen prądu tylko na rok wyborczy. Myślę, że jesteśmy zgodni z tym, że władza z punktu widzenia politycznego, nie może sobie pozwolić na podwyżkę w takim momencie. Wyborcy nie będą się zastanawiać, z czego wynika podwyżka, tylko wystawią rządzącym odpowiednią ocenę - powiedział Karol Gac. 

- Cała ta telenowela przypomina mi telenowelę z ustawą o IPN. Rząd Prawa i Sprawiedliwości działa w myśl stwierdzenia: zrobimy to, co będziemy uważać za stosowne. I tak, po dużym mancie PR-owym rząd znów się wycofuje. To, co zrobiono w tej chwili w polskiej energetyce, bije w firmy z tej branży po kieszeni - komentował Mariusz Gierej.

Więcej w całej audycji. 

Wróżenie z faktów prowadził Łukasz Warzecha.

PR24/PAP

_______________________

Data emisji: 23.12.18

Godzina emisji: 18:05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak