X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Brexit. Czy brytyjscy posłowie zatwierdzą umowę?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 19:09
Podczas niedzielnego szczytu UE zaakceptowano umowę brexitową. Wkrótce o jej przyjęciu lub odrzuceniu zadecyduje brytyjska Izba Gmin. Tę kwestię w Polskim Radiu 24 komentowali niezależny publicysta Maciej Chudkiewicz i Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
Audio
  • 25.11.18 Wróżenie z faktów: Maciej Chudkiewicz i Bogumił Łoziński
Kolejne głosowanie w Izbie Gmin ma się odbyć we wtorek
Kolejne głosowanie w Izbie Gmin ma się odbyć we wtorek Foto: shutterstock.com

W Brukseli w niedzielę odbył się unijny szczyt, na którym przywódcy 27 krajów zatwierdzili umowę brexitową określającą warunki wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Teraz dokument ma być "przegłosowany" przez Parlament Europejski. W Wielkiej Brytanii natomiast odbędzie się głosowanie w tej sprawie w Izbie Gmin. W brytyjskim parlamencie jest frakcja, która chciałaby wyjść z UE bez żadnego porozumienia.

- Sami Brytyjczycy zdali sobie sprawę, że zatrzymanie Brexitu jest już niemożliwe. Wydaje mi się, że sprawa zostanie zakończona w "miękki" sposób i Izba Gmin zaakceptuje umowę brexitową przyjętą wcześniej przez 27 państw UE – powiedział Maciej Chudkiewicz.

- Brexit będzie miał negatywny wpływ na pozycję Polski w Unii Europejskiej. Układ sił zmienia się na naszą niekorzyść, bo według Wielkiej Brytanii Unia Europejska to oddzielne państwa, mające zdolność samostanowienia w wielu dziedzinach. Tracimy wsparcie dla tej wizji – skomentował Bogumił Łoziński.

Więcej tematów w całej audycji.

Audycję "Wróżenie z faktów" prowadził Łukasz Warzecha.

Polskie Radio 24/bartos

----------------------

Data emisji: 25.11.2018

Godzina emisji: 18.06

Zobacz więcej na temat: Brexit Wielka Brytania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit to duże wyzwanie dla polskich firm. Będą się musiały "dopasować" do nowych warunków

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 16:01
Wyjście z Unii Wielkiej Brytanii – trzeciego partnera handlowego Polski w UE, oznacza dla polskiej gospodarki, a szczególnie firm, duże wyzwanie. Co prawda, jak zapewnia premier Mateusz Morawiecki, umowa brexitowa uwzględnia interesy Polski, ale według ekspertów, dla polskich firm związanych gospodarczo z brytyjskim rynkiem, Brexit będzie niejednokrotnie "nowym otwarciem".
rozwiń zwiń