more_horiz

Nas też czeka podwyżka cen za paliwo? Czy będą protesty?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 18:43
We Francji trwają protesty przeciwko podwyżkom cen paliw. W Polsce natomiast od stycznia ma być wprowadzona opłata emisyjna w wysokości 10 gr za litr. Czy w naszym kraju też możemy się spodziewać sprzeciwu? Między innymi na ten temat w Polskim Radiu 24 rozmawiali Mariusz Gierej (mPolska24) i niezależny publicysta Jarosław Włodarczyk.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

- Po pojawieniu się programów takich jak 500 plus, nie przewiduję, żeby w najbliższym czasie były protesty. Polskie społeczeństwo jest w zupełnie innej fazie. My cieszymy się tym, że mamy więcej w kieszeni. Aczkolwiek, jeżeli popatrzymy na to, co dzieje się z paliwami, z cenami prądu czy ile kosztuje np. ekogroszek, ile tona węgla, to możemy zauważyć, że te podwyżki w portfelach są zjadane przez inne podwyżki, które niejako "dzieją się" obok – powiedział Mariusz Gierej.

- Wzrost cen paliwa oczywiście odbije się na cenach produktów, bo wzrośnie cena transportu, w związku z czym przestanie działać efekt 500 plus. Ludziom nie będzie wszystko jedno ile płacą, ale nie będzie to oznaczało takich protestów jak we Francji. Może to oznaczać natomiast protest firm transportowych, ale one mają też inne powody do sprzeciwu – skomentował Jarosław Włodarczyk.

Więcej w całej audycji.

Audycję "Wróżenie z Faktów" prowadził Łukasz Warzecha

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 18.11.2018

Godzina emisji: 18.06

Zobacz więcej na temat: paliwa podwyżki cen POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Taniej na stacjach, ale spokój może nie potrwać długo

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 16:40
Ceny ropy wróciły do normy. Na szczęście dla kierowców - nie sprawdziły się prognozy o przebiciu historycznych maksimów jeszcze w tym roku. Najbliższe tygodnie powinny przynieść "odwilż" na stacjach paliw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słabsze zbiory, droższa energia. Ceny pieczywa będą rosnąć

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 13:11
Trudne warunki pogodowe spowodowały, że produkcja zbóż prawie na całym świecie była niższa, niż w poprzednim. Z tego powodu ceny ziarna poszły w górę. Jakie to będzie miało następstwa dla polskich konsumentów?
rozwiń zwiń